Zima je tady. Co dělat s dětmi v chladném ročním období?

Zima je opět tady, což znamená, že se dětem blíží zimní prázdniny. Řada rodičů si zrovna neví rady s tím, co by s ratolestmi dělala. Přece jenom dlouho byly děti doma a veškeré atraktivní činnosti už vyplýtvali na první měsíce během podzimu. Naštěstí zima nabízí zase celou řadu dalších možností, proto si z nich vyberte tu, která je i pro vás lákadlem.  

Radovánky ve sněhu 

Pokud letos napadne hodně sněhu, uchylte se s dětmi právě na zahradu nebo do přírody. Pro děti je sníh něco jako vánoční zázrak, kterého si chtějí užít dosyta. Proto stavte sněhuláky, běžte sáňkovat nebo s sebou vezměte lyže a naučte děti lyžovat. 

Že jste se pro radovánky ve sněhu opravdu rozhodli? Nezapomeňte na to, že pokud se teploty pohybují pod bodem mrazu, je důležité dítěti namazat obličej mastičkami proti omrzlinám. Nezapomínejte dítě po příchodu domů ihned převléct do suchého, abyste předcházeli nachlazení.  

Výlety nejen do přírody 

I když jsou hrady a zámky uzavřené, neznamená to, že byste nemohli vyrazit do přírody. Přece jenom příroda nabízí v zimě trochu jiný zážitek. Vezměte si s sebou nějaká jablíčka nebo další dobroty pro zvířátka, která je v tomto chladném ročním období rozhodně ocení.  

Výlety samozřejmě nemusí být jenom do přírody. Je tolik možností, kam se podívat nebo kam se vydat. Co si udělat výlet k rybníku, na kterém si zabruslíte. Nebo co se vydat do zoologické zahrady, kde v tomto ročním období nenarazíte na mnoho návštěvníků? 

I doma může být zábava 

Pokud je venku příliš chladno nebo pokud se vám prostě a jednoduše nechce, můžete zůstat doma. I doma můžete dělat hromadu zajímavých aktivit. Kupříkladu můžete malovat nebo hrát společenské hry. Neuchylujte se rozhodně jenom k televizi nebo mobilnímu telefonu, tím zastavíte vývoj dítěte.  

Můžete se také pustit do tvorby výrobků. Z těstovin si lze vytvořit andělíčky na stromeček, které si poté jenom nastříkáte nebo namalujete oblíbenou barvou. Nebo si můžete vystřihávat vločky na okna či tvořit štědrovečerní betlém. 

Mohlo by se vám líbit...