Jak předcházet onemocnění, když dítě dochází do školky?

Není výjimečné, že dítě prakticky hned po nástupu do školky onemocnění. Zkrátka a dobře mluvíme o prostředí, kde k výměně bakterií dochází neustále. Podle lékařů i pedagogů bývá nejrizikovější a vůbec nejvíce krizový první rok, při kterém se dítě a jeho tělo musí adaptovat. Do nástupu do školky nebyla dětská imunita tak zatěžována. Při chození do školky se rázem sdílí sociální zařízení, půjčují se hračky, jeden od druhého se pijí nebo chutnají ze stejné lžičky. A k onemocnění tak může dojít prakticky ihned. Jak tomuto scénáři předcházet? 

Vsaďte na pestrý jídelníček 

Jedním z důležitých kroků, jak posílit imunitní systém dítěte, případně jak ho zocelit, je vsadit na pestrý jídelníček. Strava podobající se té z amerických filmů, kde se sází na lívance nebo na podobné tučné „dobroty” není tou nejlepší cestou.  

Pestrá strava, která je zároveň zdravá a vyvážená dítěti pomáhá i v případě, že už náhodou nějakou chřipku nebo jiný zdravotní neduh chytilo.  

Otužování stojí za vyzkoušení 

Pokud je dítě odvážné, můžete po malých krůčcích zkoušet otužování. V případě dětí mluvíme o velmi opatrném a pečlivém kroku, který musí každý rodič zvážit zvlášť. Děti jsou jiné, jedno se nemusí tohoto obávat, jiné naopak ano.  

Stejně tak dětská imunita je rozdílná a to, které je věčně nemocné, nelze z čista jasna pokoušet vystavením dítěte do mrazivého dne.  

Sportovní aktivity jsou ku prospěchu 

A nakonec nezapomínejte na zakomponování pohybu, ideálně sportovních aktivit venku. Aktivity a pohyb obecně jsou klíčem nejen k dobré sportovní výkonnosti, ale i k pevnému zdraví. Nenechávejte své děti pouze sedávat u počítačů, kde jejich tělo i zdraví doslova skomírají.  

Nechte je ideálně sportovat na čerstvém vzduchu, který má na ně příjemný vliv. Rozhodně je nenechávejte sportovat v zakouřeném prostředí, které k jejich onemocnění jenom velkou měrou přispívá. 

Mohlo by se vám líbit...