Podpořte děti a jejich osobní růst

Každý rodič si přeje to, aby jeho dítě bylo doslova zázračné, aby bylo chytré a daleko svým myšlením přešlo ostatní děti. Jenže na jeho osobním růstu se zejména v raném věku, kdy dítě chodí do školy nebo ještě ani do školky nechodí, podílí sám rodič. I na něm záleží, jak jeho dítě bude rychle umět mluvit nebo co všechno bude umět zvládat. Pokud chcete své dítě podpořit v jeho osobním růstu, máme pro vás pár tipů, jak na to.  

Omezte mobilní telefony a elektroniku 

Drtivá většina rodičů dnes dává do rukou dětem elektroniku v podobě mobilních telefonů v domnění, že je to někam posune, když si budou hrát střílecí hry či jiné podobné hry. Jenže elektroniku mnozí rodiče volí již brzy, dokonce ještě před nástupem do školky. Dítě tak zaostává v mluvení, jelikož na něj hry jako takové nemluví, navíc zaostává ve svém osobním růstu, jelikož jeho svět se točí jen kolem zbraní nebo závodních aut, s nimiž může najíždět do mantinelů.  

Když rodiče chtějí dítěti dát do rukou mobilní telefon nebo tablet, měli by rozhodně kontrolovat to, co na něm dítě hraje. Existují hry, které mají dítě jako takové vzdělávat, právě ty by mělo dítě hrát. Pokud ho elektronika zajímá, můžete ji využít k tomu, aby se naučil barvičky nebo aby rozvíjel své logické myšlení, nikoli aby zaostával na hrách, jako jsou střílečky nebo klasické skákací hry.  

Čtěte, čtěte, čtěte 

Než dítě půjde do školky, měli byste se hojně věnovat čtení. Mnozí rodiče jsou toho názoru, že dítě neumí číst, tak nemusí mu číst ani oni, ale to je chyba. Dítě vnímá to, co se kolem něj děje, vnímá děj pohádky a i to, co říkáte. Naučí se díky čtení a obrázkovým knížkám mnohá slovíčka a ve školce bude mluvit jako čtyřleté či pětileté dítě.  

Navíc knížky jsou dnes takové, že dítě doslova ponoří do příběhu díky různým pohybujícím se stránkám. Dítě tak bude čtení knížek opravdu bavit, navíc bude osobně růst velmi rychle. 

Mohlo by se vám líbit...