Do mateřských školek bez roušek

Ještě před počátkem školního roku se rodiče ptali, zdali budou muset jejich děti nosit roušky. Ke konci prázdnin byly informace poměrně zmatené, ale nakonec dostaly mateřské školky výjimku. Stejnou výjimku dostaly i speciální školky, nejen ty mateřské. Mateřských a speciálních školek se tak netýká povinnost nosit roušky. Výjimkou by byla situace, kdy by školka byla jedním z ohnisek nebo že by v daném městě vypukla nákaza ve velkém. V takovém případě by pravděpodobně došlo k zavedení roušek i ve školkách.  

Podobně jsou na tom i žáci základních škol 

Nejen mateřských a speciálních školek se tato výjimka z povinnosti týká. Mluvíme také o základních školách, kde žáci taktéž nemusí nosit roušky, pakliže se jejich škola nenachází v oblasti ohniska nákazy.  

Roušky nejsou povinné ani v šatnách nebo na chodbách. Na konci června sice povinné v těchto místech školy byly, ale od září povinné nejsou. Stejně tak nejsou roušky povinné ani pro osoby, které trpí poruchou intelektu.  

Roušky dětem do školky přibalte 

I když ve školkách nemusí mít děti roušky, přesto byste jim jednu roušku přibalit měli. To, že nejsou povinné v mateřských a speciálních školkách ještě nic nemění na tom, že roušky nejsou povinné jinde. Opět se musí roušky nosit ve vnitřních prostorách, jako jsou úřady nebo pošty. Dále pak se nosí v městské hromadné dopravě, a to nejen v metru, ale taktéž v autobusech, tramvajích nebo e vlaku.  

Stejně tak se musí nosit roušky do zdravotnických zařízení. Pakliže tedy s dítětem půjdete k lékaři nebo na očkování, roušku mu přibalte a nasaďte. Pokud tedy je dítě starší dvou let. Děti do dvou mají stále výjimku, a to úplnou.  

Sledujte dění kolem koronaviru 

Stále však platí, že dění kolem koronaviru sledujte. Opatření se mění takřka ze dne na den, proto díky dostatečné informovanosti ochráníte nejen sebe, ale i své dítě. 

Mohlo by se vám líbit...