Školka je jiná než dřív. Rodiče musí být pozorní a dítě opatrné

S příchodem koronaviru do České republiky se toho mnoho změnilo. Zatímco se některým poštěstilo a mohli vykonávat svou práci, jiní takové štěstí neměli. Zejména rodiče dětí neúčast v zaměstnání brali velice těžce. Moc dobře si uvědomovali, že peníze jsou nezbytností a že chybět v rodině nesmí. Nyní museli rodiče malých dětí čelit dalšímu razantnímu rozhodnutí, a sice jestli pošlou nebo nepošlou své děti do mateřských školek. Moc dobře si uvědomovali, že školky nejsou jako dřív a že nyní musí být daleko pozornější a děti opatrnější.  

Přes možné riziko nákazy, které by se mohlo začít šířit školkou, rodiče stejně poslali rodiče do mateřských školek. Je to v pořádku, jen nyní k tomu musí přistupovat trochu jinak. S jakýmikoli příznaky onemocnění se musí dítě nechávat doma, s jakýmikoli symptomy poukazujícími na koronavirus je třeba zamířit k lékaři.  

Jistá míra pravděpodobnosti šíření nemoci tu je 

I když z počátku mluvili odborníci o tom, že malé děti nejsou rizikovou skupinou a že se nakazit nemohou, nyní se ví, že tomu tak není. V posledních měsících jsme byli svědky toho, jak se nemoc šířila dětskými tábory nebo mnohými školskými zařízeními. Rodiče proto musí být skutečně pozorní, jak již bylo zmíněno. Přece jenom školky jsou místem, kde se případná nemoc šíří jako lavina. Děti se o všechno dělí a není v silách učitelek ani uklízeček dezinfikovat vše v průběhu dne.  

Nástup do školky se zvládnul 

Co je pozitivní, tak je fakt, že se nástup do školky zvládnul. Tedy zatím to tak vypadá. Jediným problémem bylo odloučení dětí od rodičů, ale to je věc, se kterou se školky potýkají každým rokem. Na odloučení od rodičů je třeba dítě připravovat už dříve, klidně během posledních prázdnin. Skvěle v tomto případě poslouží prázdniny u babičky nebo příměstské tábory.  

Mohlo by se vám líbit...