Chyby v dětském stravování. Na co si dát pozor?

Dětský jídelníček by měl být poměrně pestrý. Neměl by být složen jenom z nezdravých tuků, cukrů a soli. Je důležité, aby jejich jídelníček byl zdravý a vyvážený. Přece jenom je dítě ve vývoji a jeho vývoj je třeba podpořit. Proto přísun vitamin a zdraví prospěšných látek je třeba nezanedbávat. Bohužel se řada rodičů dopouští mnoha chyb při tvorbě dětského jídelníčku. Pojďme si zmínit několik zásadních chyb, kterým by se měli rodiče vyvarovat.  

Dítě vynechává snídaně a svačiny 

Zatímco ve školkách si většinou dávají pozor na to, aby dítě pravidelně svačilo, snídaně je ryze na rodičích. A o víkendech je na rodičích i svačina. To jsou pro dítě velice důležité pokrmy během dne, i když dospělému člověku může přijít třeba taková svačina zcela zbytečná.  

Pokud je snídaně a svačina bohatá a nezanedbává se, pak je dítě klidnější, méně unavené, umí se lépe soustředit. Pokud snídani a svačinu vynechává, vykazuje při různých činnostech daleko horší výsledky.  

Dítě jí ve fastfoodu 

V současné době jsou rychlá občerstvení čili fastfoody na každém rohu. Rodiče, když s dítětem spěchají, automaticky jedí v těchto restauracích. Jenže to je špatně. Dítě by rozhodně nemělo jíst ve fastfoodu. Zde jsou jídla jenom enormně tučná, sladká a samozřejmě i velice smažená. Jsou však velkým lákadlem, a to především kvůli vysokému obsahu jejich cukru, soli, majonézy a samozřejmě i z důvodu obsahu velkého množství koření.  

Salát je jako hlavní jídlo dne 

Jak již bylo zmíněno, děti potřebují především dostatek vitaminů a minerálů. Nemohou se uchýlit jenom k salátu, který obvykle bývá tím hlavním jídlem dne. Zejména tedy dívky ho preferují, protože hlavně v pubertě touží po hezké postavě a ne po silném těle. Jenže salát jako hlavní jídlo dítěti nedodá to, co masitý nebo jiný pokrm. 

Mohlo by se vám líbit...