Podzim ve znamení tvoření. Co s dětmi vyrábět za sychravého dne?

Mnohým rodičům už došla fantazie. Jejich malé ratolesti jsou už nějaký ten pátek doma, proto přemýšlí, co by s nimi vyráběli nebo dělali. Přece jenom je nechtějí nechat dívat se celé dny na televizi nebo hrát na mobilním telefonu. To děti nikam neposouvá a nijak to nepodporuje jejich vývoj či rozvoj. Navíc podzim je letos obzvlášť sychravý a chladný, proto se nabízí otázka, co s dětmi vyrábět, když počasí ani koronavirová situace nepřeje? 

Je mnoho možností, co s dětmi můžete podniknout nebo dělat. Můžete hrát hry, učit se nebo si něco vyrábět. Třetí možnost je pro děti možná nejlepší a nejatraktivnější. Hry přece jen znají nazpaměť, učení je zrovna dvakrát nebaví. Vytváření něčeho hezkého se jim zdá jako velmi atraktivní činnost. Proto se nabízí otázka, co tedy vytvářet a vyrábět? 

Otiskněte listy 

Na zahradě se nyní nachází celá spousta listů. Dříve, než je shrabete, si s dítětem vyberte ty nejkrásnější z nich. A pak si je zkrátka přineste domů. Vezměte barvy a natřete si je, poté list obtiskněte na kus papíru. Zatímco pro vás se to může zdát jako naprosto běžná činnost, která není nijak zajímavá, dítě z toho bude rozhodně paf! Přece jen si běžně neuvědomí, jak je list zajímavý a kolik mřížek či obrazců se na něm vlastně nachází. Navíc to pak může být hezký dárek, kterým obdarujete babičku.  

Tvořte z kaštanů 

Stejně jako se na zahradě nachází celá řada listů, nachází se také na zahradě nebo v okolní přírodě celá spousta kaštanů. Nemusíte je všechny nechávat na cestě, vezměte si několik domů. Doma si z nich vytvoříte třeba zvířátka.  

Ptáte se, jak na to? Rozhodně to není nic těžkého! Stačí si vzít párátka, případně tavnou pistolku a během chvilky si z kaštanů uděláte žirafu, pejska nebo třeba ježka. Dejte prostor své fantazii i fantazii dítěte.  

Vyrobte podzimní věnec 

Na každých vstupních dveřích musí být věnec. Proto se do jeho výroby s dítětem pusťte. Abyste ho měli opravdu podzimní, zajděte si na procházku a sesbírejte si listy, mech nebo další věci, které se vám do jednoho takového věnce jistě budou hodit. 

Mohlo by se vám líbit...