Nedostatek pohybu dětem škodí. Co způsobuje?

Neustále se mluví o tom, že děti potřebují mít dostatek pohybu. Že by rodiče neměli zanedbávat procházky a už vůbec ne zamezovat dětem v pohybu. Proč tomu tak je? Důvodem není jenom pokulhávající imunitní systém, který se rázem neumí tak moc bránit virům a bakteriím, ale takových důvodů je nespočetně mnoho. Pojďme si říct, co všechno způsobuje nedostatek pohybu a proč se tedy postarat o to, aby dítě pohyb nepostrádalo.  

Nesamostatnost 

Pokud budete dětem zamezovat v pohybu a pokud nepohlídáte to, že nebudou trávit svůj čas jenom za počítačem a nikoli s kamarády, pak si zaděláváte na jeden velký problém. Dítě se stane nesamostatným, bohužel. Děti jsou zkrátka přirozeně zvídavé a je třeba je v tom podpořit. Případná nesamostatnost může dětem opravdu zavařit i v jejich budoucím životě.  

Neschopnost vyjít s vrstevníky 

Nedostatek pohybu a nedostatečný kontakt se svými vrstevníky vede k tomu, že děti nejsou schopny vyjít s dětmi jejich věku. Nedokážou si najít kamarády, nerozumí si s nimi, jsou spíše zdroji konfliktů a také problémů. Dítě se bojí oslovovat své okolí, neumí s ostatními spolupracovat To pak vede jenom k jakési izolaci a k tomu, že se z něj stane introvert bez přátel.  

Stres a deprese 

I když si možná říkáte, že dítě nemůže trápit stres a deprese, není tomu tak. I dítě může přijít do kontaktu se stresem a depresemi. Při dostatečném pohybu ventilují svou hlavu a jsou šťastné, protože se v nich hormon štěstí zkrátka rozvíjí a rozšiřuje do každé části jejich těla. Při nedostatku pohybu může přijít stres, deprese, může dojít k zaostání části mozku, která stojí za silným imunitním systémem a za dobrou náladou.  

Nedostatek fantazie 

Co je velký problém dnešních dětí, tak je nedostatek fantazie. Fantazie dělá svět krásnějším, rozvíjí se kreativita. To je pro dítě důležité, jinak by předčasně dospělo a svět nevidělo tak růžově, což je dnes důležité (alespoň v dětství). 

Mohlo by se vám líbit...