Jarní aktivity, které můžete dělat s dětmi

Jaro nás láká ven, a to nejen dospělé, ale převážně děti. Pokud mají vaše ratolesti jarní prázdniny, nebo pokud mají z nějakého důvodu ve školce zavřeno, pojďme si prozradit několik typických jarních aktivit, které s dětmi můžete dělat. Nadcházející roční období totiž přináší mnoho možností a bylo by škoda alespoň některou z nich nevyzkoušet. 

Ptáci se vrací na rybníky 

Máte v okolí svého bydliště nějaký rybník nebo vodní nádrž? Co je pro vás pozitivní zprávou, tak bezesporu to, že se na vodu vrací vodní ptáci. Kachny, labutě nebo jiné ptactvo můžete jít s dětmi krmit během volného slunečného odpoledne. 

Jenom si tedy dopředu zjistěte, čím je vhodné ptáky krmit. Pečivo a jeho negativní dopad na ptactvo bylo už několikrát vyvráceno, proto najděte jinou alternativu toho, co ptákům budete s dětmi podávat ze svých dlaní.  

Nazdobte si velikonoční vajíčka 

Zatímco vánoční svátky jsou už dávno pryč, nadchází ty jarní, a sice velikonoční. Pokud máte před sebou volný víkend, co ho strávit tím, že se na nadcházející Velikonoce připravíte se vší parádou? Stříhání pentliček na pomlázky ponechte starším dětem, ale s těmi menšími se můžete pustit do zdobení vajíček.  

Vajíčka mohou mít různé podobě. Mohou to být panáčkové s čepičkami, nebo mohou být mozaikové či obarvené slupkami od červené cibule. Opět je mnoho možností, jak kraslice nazdobit, najděte způsob, který bude pro děti nejatraktivnější.  

Pro kočičky a zlatý déšť 

Aktuální hezké počasí doslova nahrává do karet nějaké příjemné procházce. A aby byla procházka pro děti něčím zajímavá, co se vydat na hon kočiček nebo zlatého deště? Tyto symboly jara se hezky vyjímají ve vázách, proto když je společně natrháte na procházce k lesu, zároveň si tím vyzdobíte i svůj příbytek.  

Mimochodem, při takové procházce můžete nasbírat několik kamenů, které následně pomalujete. Další skvělá aktivita, kterou můžete dělat s dětmi, i když bude pršet. 

Mohlo by se vám líbit...