Povinná školka se obrací proti rodičům

Školky jsou zařízení, na které se těší především rodiče. Přece jenom si děti získají řadu kamarádů a konečně začnou s nimi chodit ven, což znamená, že budou mít rodiče chvilku pro sebe. Navíc takový odpočinek bude následně také díky tomu, že v době dovolené bude celý den rodič jen sedět na gauči a užívat si chvilky, kdy děti nebreptají, nepláčou a ani se nehádají. Není se čemu divit, když se rodiče tak byli za to, aby byly školky povinné. Jenže tento zákon, který se tedy opravdu dostal k platnosti, se jim pomalu, ale jistě otáčí zády a ukazuje jim svou temnou stránku.

Povinná školka komplikuje rodičům plány

Nápad, který se tedy schválil, od ministerstva školství o tom, že děti budou muset od pěti let mířit povinně do školky, aby se tak přichystaly do školy, se obrací proti mnoha rodičům. Ti totiž počítali s tím, že budou moct posílat děti jako doposud do školky jenom tehdy, kdy se jim to hodí. To znamená, že se budou moct děti dostávat do školky jenom na dva dny v týdnu. I když se tedy rodiče za tento zákon hodně prali, bohužel nyní nejsou zrovna nadšení. Kombinace dní, kdy budou děti ve školce a kdy ne – ta už bohužel možná opravdu není. Od září je povinnost, aby pětileté děti chodily do školky pět dní v týdnu – ani o jeden den méně.

Není se ale čemu divit, když se tento zákon dostal k platnosti. Přece jenom školky a školy nebyly nadšené z toho, že se děti k nim chodily ukazovat jednou za tři týdny. Domácí příprava na školu pak byla nepříliš dobrá a zápis do školy pak neproběhl hladce. Teď se jim tedy značně uleví, protože si budou jistí tím, že předškolní docházka bude řádně splněna. Je to ovšem hlavně na rodičích, jak moc budou děti připravovat do pěti let – někteří rodiče se dětí totiž pouštějí opravdu neradi, i když je vodí teprve jenom do školky. Co pak budou dělat, až přijde škola a následné odstěhování se?

Mohlo by se vám líbit...