Do mateřské školky Mateřídouška přijeli ukázat dravce

Jelikož začal školní rok, začal s ním i školní rok v mateřských školkách. I mateřské školky prošly během letních prázdnin řadou úprav a řadou rekonstrukcí, aby se dětem v těchto zařízeních líbilo mnohem více, než minulý školní rok. Paní učitelky se pečlivě připravovaly na malé dětičky, které opět zavítaly prvního září (či dříve) do mnoha školek, i do těch frýdecko-místeckých.

Co se však týče frýdecko-místeckých školek, řada z nich si pro děti připravila pár akcí na uvítanou. Například pro ty, kteří chodí do Mateřské školy Mateřídouška ve Frýdku-Místku, byla v polovině září zorganizována akce nazvaná „Ukázka dravců“. Děti tak měly hned pár dní po prázdninách velice příjemný zážitek, o kterém jistě doma povídaly několik hodin.

Dravci jsou pro děti stále poměrně atraktivní. Děti ve školkách milují zvířata, milují navštěvovat zoologické zahrady, kde potkají zvířata, která běžně v přírodě nenajdou. Dravce si také nemohou jen tak někde prohlédnout z blízka, proto jistě tuto akci ocenily.

Kdo přijel dravce ukázat?

Přiblížit život dravců a ukázat tyto lesní tvory přijeli do frýdecko-místecké školky Mateřídouška členové sokolnické skupiny Vancos. Děti byly seznámeny s jejich životem a zábavnou formou se dozvěděly nějaké nové informace. Ptačí říše se tak díky tomuto zábavnému výkladu stala pro děti rozhodně mnohem bližší a do lesa budou s rodiči chodit mnohem raději a častěji.

Během programu byly dětem předvedeny různé letecké i lovecké dovednosti například sokola, dále také orla či poštolky. Navíc si děti mohly vyzkoušet na omak i peří mnoha ptáků, například sovy pálené nebo výra velikého.

Kondor nakonec všechny rozesmál!

Závěrem celého krásného dne bylo vtipné vystoupení kondora, které mělo obrovský úspěch a všechny pobavilo a rozesmálo. Nejen kondor, ale také i ostatní ptáci či členové sokolnické skupiny podpořili zájem dětí o přírodu a také se v dětech díky nim opět podpořil i kladný vztah k ostatním živým tvorům, kteří žijí mezi námi.

Mohlo by se vám líbit...