Školky se zbavují počítačů a vracejí se do přírody!

Žijeme v době, kdy si neumíme den představit bez počítače nebo bez jiné technologie. Do jisté míry jsou pro nás skvělé, a to zejména proto, že se těšíme na nejrůznější konverzace s kamarády na sociálních sítích. Dále se těšíme na to, že si v klidu z pohodlí domova objednáme večeři nebo jiné potraviny, díky kterým opravdu nemusíme stát velké fronty v obchodě. Ostatně takové technologie jsou ovšem i zrádné, a to zejména tehdy, kdy se dostanou do rukou dětí.

Zejména malým dětem dávají rodiče technologie do rukou, protože od nich chtějí mít chvilku klid. Jenže to je to nejhorší, co mohou udělat. Přece jenom se děti stanou na hrách závislé a to je opravdu špatně. Školky jsou pak donuceny pořídit do budov počítače, protože pláč dětí se někdy nedá vydržet. Naštěstí se však v poslední době staly populární takzvané lesní školky neboli školky v přírodě, které naopak nutí školky k tomu, aby se počítačů zbavovaly. Je načase ukázat dětem, že se dá krásně žít i bez technologií.

Zejména v takovém věku by se děti ještě neměly trápit s tím, jestli jejich autíčko dojede do cíle nebo nedojede – pokud si však nehrají doma na koberci. Nesmí se zapomínat na to, že se má rozvíjet jejich fantazie – nikoliv zastavovat jejich myšlení, které se nerozvíjí díky tomu, že svůj volný čas netráví venku s přáteli hraním si na vojáky, ale u počítače kdy se vojáky doopravdy stanou.

Navrácení do přírody je hlavní cíl mnoha školek!

Pro děti se však školky zdají nedostatečně zajímavé, pokud v nich nejsou počítače a musí trávit veškerý svůj čas hraním si s ostatními dětmi. Mnohem zajímavější je pro ně forma lesních školek neboli školek v přírodě. Ty jsou pro ně mnohem atraktivnější, proto se není čemu divit, když z nich dokonce nechtějí domů. Školky v přírodě dávají dětem vědomosti a znalosti, po nichž děti ještě prahnou, jelikož jsou stále fascinováni světem okolo sebe. Hlavně přírodou, v níž žije tolik krásy!

Mohlo by se vám líbit...