Jak zajistit bezpečnost a ochranu zdraví ve školce

Na každém místě číhá na děti velké nebezpečí. Pokud jste milující rodič, moc dobře víte, že pro děti je nebezpečné hlavně okolí, proto jim zařizujete dětskou pojistku a učíte je o bezpečnosti. Na bezpečnost však musí dbát především ve školce, kde číhá nejvíce nástrah. Mezi nejčastější úrazy patří úrazy od kamarádů, kteří se s dítětem pošťuchují, dále se stávají úrazy na dětských hřištích, samozřejmě dítě může uklouznout a něco si zlomit. Pojďme si říct něco o bezpečnosti ve školkách, což jistě ocení každý rodič.

Školka stejně jako jiná firma nebo jiná instituce spadá pod BOZP, tedy i zde se musí dodržovat jistá pravidla, která dítě ochrání před úrazem. Samozřejmě ne vždy dokážou nějaká pravidla úrazu zabránit, přesto je nutné BOZP ve školkách dodržovat.

Pojďme si v bodech říct vše o bezpečnosti a ochraně zdraví ve školkách. Vypsali jsme několik nejdůležitějších bodů.

Bezpečnost a ochrana zdraví ve školkách:

• Ve školkách je nutné dodržovat optimální teplotu, která by se měla pohybovat kolem dvaceti stupňů Celsia. Ideální rozmezí je od osmnácti do dvaadvaceti stupňů.
  • Podle pravidel bezpečnosti musí mít i stolečky a židličky své rozměry. Musí vždy odpovídat růstu dětí.
  • Okna ve školkách musí mít do výše jednoho mětru ochrannou mřížku. I to spadá do pravidel bezpečnosti.
  • Pokud má školka zasklené dveře, musí být navíc opatřeny bezpečnostním sklem. Spodní třetina dveří by nikdy neměla být zasklena.
  • Co se týče hřišť a zahrady, na kterých si děti hrají, ta musí bát oplocena, nesmí být přístupná veřejnosti a hlavně musí být v těsné blízkosti mateřské školky.
  • Důležité je dbát na hygienu. Záchody a umývárny musí být přístupné především ze šatny. Co se týče konkrétních údajů, pro pět dětí je určena jedna dětská mísa a jedno umyvadlo.
  • Budova mateřské školky musí být osvětlená a dobře větraná