Školky a hygiena, co je největším problémem?

Školky jsou nedílnou součástí našich životů. Je to místo, kde se učíme prvně toleranci, kde se dokonce učíme plynule mluvit. Také se právě v mateřských školkách setkáváme se svými prvními kamarády, kteří jsou mnohdy přátelé na celý život. Je velká škoda, že někteří rodiče své děti do školky dávat nechtějí, i když je zejména poslední rok ve školce povinný. Nemůžeme se však tomu divit, hygiena ve školkách dost zaostává, zejména toalety jsou největším problémem většiny mateřských školek.

Pokud chodí vaše dítě do školky, určitě jste se informovali o všem, co ve školce je. Nechali jste se informovat o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci, samozřejmě jste si zkontrolovali i toalety, které pro mnohé rodiče byly velkým překvapením a obrovským zklamáním zároveň. Podle průzkumu agentur se ukázalo, že právě mateřské školy v České republice mají nedostatky týkající se základní hygieny. Podle všeho mnohé školky neakceptují potřeby dítěte.

Ředitelé považují své toalety za hezké

Z průzkumu vyplývá, že zhruba pětaosmdesát procent ředitelů mateřských školek považuje své záchody za hezké. Podle všeho je to však jinak. Psychologové, ale i rodiče namítají. Mají zcela jiný názor. Podle nich je soukromí na toaletách nedostatečné.

Na druhou stranu děti nemohou mít na toaletách dostatečné soukromí. Mohly by ho totiž využít k mnohým lumpárnám. Většinou jsou jednotlivé kabiny odděleny plechovými dveřmi, což je standardní a pro děti přijatelné. Mohou si tak s kamarády přes dveře povídat, nemohou se zamknout a nemusí se na toaletách bát, protože všechno slyší.

Problémy mají především chlapci

Největší problémy mají bohužel chlapci, kterým na nižších třídách vyhovuje klasická toaleta, nikoliv mušle. Jenže v mnoha školkách se automaticky instalují mušle, do nichž se děti nižších tříd nemohou trefit.

Mohlo by se vám líbit...