Školka v přírodě je více a více populárnější!

Školky jsou pro děti jistou změnou, kterou však řada rodičů nechce podstoupit. V poslední době si chtějí maminky nechat děti doma, pokud jsou na mateřské s dalším dítětem. Není se čemu divit – přece jenom mají stále na děti čas. Jenže podle aktuálního zákonu a podle aktuální vyhlášky tak od září budou muset dětem bohužel dát pápá – od pěti let je povinná školka. Přece jenom se nesmí podcenit předškolní příprava, která byla doposud velice podceňována – zejména tehdy, kdy děti teda byly doma až do svých šesti let.

V tomto případě je nutné podotknout, že rodiče se tedy budou muset citově odpoutat od toho, že děti měli celý den na očích. Školka je však pro děti skvělou možností, jak se naučit tolerantnosti a jak pochopit, že se celý svět netočí jenom kolem nich. Děti navíc poznají nové kamarády a mnohdy se do školky opravdu těší. Hlavně tehdy, kdy je jejich školka trochu jiná než ty ostatní. Největší radost mají z takzvaných školek v přírodě neboli z lesních školek, které se stávají čím dál více populárnější.

Proč jsou lesní školky tak v kurzu?

Žijeme v době plné technologie. Děti se už v raném věku naučí na telefony a na počítače, a tak většinu svého dětství stráví opravdu hraním počítačových a mobilních her. Jenže toto není dětství, které si rodiče pro své děti přejí. Přece jenom dítě by mělo mít unikátní dětství plné her venku a plné kamarádů. Není se čemu divit, když jsou lesní školky o to populárnější. Nesou v sobě totiž poznávání nového okolí a poznávají přírodu kolem sebe, na kterou se v poslední době nebere zrovna velký důraz.

Podle Asociace lesních mateřských škol se stále zvyšuje počet lesních školek. Aktuálně se na území České republiky vyskytují stovky lesních školek. Celkem jich je sto šedesát, což je na Českou republiku opravdu báječné! Odlišují se především tím, že se tráví čas mimo budovu – poznávání přírody rozvíjí jejich znalosti. Děti po takových znalostech doslova touží, protože jsou stále ještě fascinováni přírodou kolem sebe. Samozřejmě osnovy jsou naprosto stejné jako v běžné školce, jen se navíc nabízejí nejrůznější programy a různé lesní družiny pro děti ze základních škol, které odpoledne chtějí trávit se s svými kamarády.

Mohlo by se vám líbit...