Výhody a nevýhody soukromých školek

V životě každého rodiče přijde den, kdy bude muset uvažovat nad tím, jestli dá nebo nedá dítě do školky. V současné době je k dispozici mnoho druhů školek a rodiče si mohou vybrat tu, která je jim nejsympatičtější. Samozřejmě všechny školky mají svá pro i proti, pozastavme se však nad soukromými školkami, které jsou z jedné strany velice podporované a vychvalované, na druhou stranu se najdou ti, kteří je pomlouvají, kudy chodí. Jak to tedy se soukromými školkami je? 

Jak jsme zmínili, dnes mají rodiče dětí opravdu na vybranou. Mohou si vybrat z mnoha různých typů školek podle toho, jestli daná školka splňuje jejich požadavky a podobně. Existují anglické školky, také lesní školky nebo samozřejmě soukromé školky, které dlouhá léta vyvolávají v lidech rozporuplné názory a pocity. Jak tomu tedy v případě soukromých školek je? 

Výhody a nevýhody 

Podívejme se tedy na soukromé školky a prozraďme si jejich výhody a nevýhody. Svá pro i proti má každý typ školky, jelikož však soukromé školky vyvolávají řadu rozporuplných názorů, zaměřme se především na ně.  

I když jsou soukromé školky dražší než klasické státní školky, v nichž máte hrazené prakticky cokoliv, na druhou stranu jsou soukromé školky přizpůsobivější rodičům. Často se přizpůsobí jak pracovním, tak časovým možnostem rodičů, což zejména neustále časově a pracovně vyčerpaní rodiče ocení. V soukromé školce opravdu není problém mít dítě i dlouhých osmnáct hodin, což je vhodné hlavně pro rodiče, kteří nemají možnost hlídání a potřebují, aby se o jejich děti někdo ještě nějakou dobu staral, jelikož třeba pracují na směny nebo se jejich doba v práci krapet protáhla.  

Výhodou soukromých školek je také to, že nabízí individuální přístup k jednotlivci. Většinou platí, že v soukromých školkách spadá jeden učitel na šest dětí, což je v porovnání se stáními školkami, kde jsou většinou dvě učitelky na deset dětí, zásadní rozdíl.  

Pro jakou školku se rozhodnete vy? 

Nyní se jen nabízí otázka, jestli to se soukromou školkou zkusíte nebo jestli dáte přednost zcela jiné školce, která se vám bude zdát sympatičtější nebo která vašim požadavkům bude více vyhovovat.  

Mohlo by se vám líbit...