Lesní školky bojují s jídlem. Chtějí ho nosit z domova

Obliba lesních škole neúnavně roste. Rodiče zkrátka láká to, že děti budou mezi dětmi navíc v čistém, lesním prostředí a naučí se tak ohleduplnosti a toleranci i k přírodě, nikoli jen k sobě rovným vrstevníkům. Sice jsou samotné lesní školky z takového zájmu nadšeny, ovšem v současné době bojují s velkým problémem, a sice mají problém zajistit tři jídla denně pro děti, které lesní školky navštěvují. Aby mohly fungovat dál, usilují o možnost dávat dětem jídlo z domova.

Jelikož lesní školky nechtějí zrušit svou činnost a jelikož opravdu nemají možnost zajistit dětem požadovaná tři jídla denně, rozhodly se požádat o změny v legislativě. Požadují změnu, která by jim umožnila dávat dětem jídlo z domova od rodičů.

Co to jsou lesní školky?

Než se budeme zabývat tím hlavním problémem, mnozí možná netuší, co to lesní školky jsou. Přece jen je to novinka ve školství, a tak je třeba je dodatečně představit. Jedná se o školky, které se liší jedním, a sice místem, kde děti tráví svůj čas. Děti místo toho, aby si hrály v zavřených budovách, tráví svůj čas venku, v přírodě, a to za každého počasí. Lesní školky nabízí svým dětem jurty, chatky i maringotky, v nichž mohou v době nepřízně počasí trávit svůj čas.

Děti se v lesních školkách učí souznění s přírodou, učí se toleranci a tomu, že přírodu není nutné ničit, ale naopak ji chránit.

Zpátky k problému

Jak jsme zmínili, lesní školky však mají velký problém s tím, aby zajistily dětem tři jídla denně, které zákon od všech mateřských škol vyžaduje. Jídlo je těžké sehnat především z toho důvodu, že nemají žádnou budovu, v níž by děti mohly obědvat či kde by se jídlo alespoň vařilo.

I když se zatím neví konečný rozsudek, vypadá to velmi nadějně. I když se inspektoráty ohrazují, je možné připustit, že si budou děti nosit svačinky od rodičů z domu, ale jenom za předpokladu, pokud budou dodrženy hygienické předpisy.

Mohlo by se vám líbit...