Jak učit děti doma. Nenechte je zakrnět

Řada rodičů se nyní potýká s tím, že je jejich ratolest doma. Nemluvíme jenom o dětech navštěvujících základní a střední školy. Mluvíme také o dětech ve školkovém věku. I když školky jako takové fungují, některé hlídají jenom ty, jejichž rodiče pracují v první linii nebo jejichž rodiče jsou vytížení podobnou profesí. Maminky s dětmi na mateřské si své děti ve školkovém věku musí nechat doma. A tak společný volný čas musí využít i k tomu, aby je něco naučily. Přece i děti ve školkách se mají učit, nebo ne? 

Objednejte učební materiály 

I když děti ve školkách nemají žádné osnovy, kterými se musí řídit, také by něco základního umět měly. Proto jim pořiďte učební materiály, které je posunou vpřed. Mezi skvělá nakladatelství publikující učební materiály patří například nakladatelství Alter, která nabízí řadu zajímavých publikací. Od prvního dne, kdy se zavřely školy, navíc nabízí i přístup k učebnicím nebo pracovním sešitům. Řadu pracovních sešitů mohou využít i děti, které se teprve chystají do první třídy. Zejména ty zvídavější budou publikace nakladatelství milovat.  

Krásné barevné publikace také nabízí vydavatelství Taktik. S pomocí těchto publikací můžete s dětmi procvičovat abecedu ještě předtím, než usednou do školních lavic.  

Vyzkoušejte Vividbooks nebo chytré aplikace 

Pokud se vaše děti zajímají hlavně o technologii a techniku obecně, vyhovte jim. Nemusíte jim však do tabletů stahovat hry plné mrtvol, které se budou muset postřílet. Existují i aplikace, které mají dítě podpořit v jeho rozvoji.  

Kromě jiného také existuje start-up Vividbooks, což je taková učebnice s rozšířenou realitou pomáhající dětem mnohé věci si i představit. Je to taková interaktivní učebnice vhodná k práci z domova. Jistě jí přijdou na chuť i zvídavější děti docházející jinak do školky.  

Mohlo by se vám líbit...