Co dělat s dětmi v karanténě?

Když vypukla karanténa, chvilku trvalo, než se i děti z mateřských škol dostali do pohodlí domovů. Ale nyní s nimi jejich rodiče doma být musí, proto se nabízí otázka, co s nimi dělat, když člověk nemůže ven? Samozřejmě se může vyjít na hřiště, ale s dostatečným odstupem od jiných dětí. A to malé ratolesti ne vždycky uspokojuje. Abyste se však doma nezbláznili, poradíme vám několik tipů, co s dětmi v karanténě dělat, aby byli spokojené a z nudy nedělali neplechu.  

Začněte společně péct 

Pokud chcete dítě opravdu zabavit, proč s ním nezačnete péct? Pečení je oblíbená činnost nejednoho člověka a děti jsou tím naprosto fascinováni. Ať už máte doma malé ratolesti nebo velké jedince, v každém případě je zabavíte právě pečením. Upečte si třeba sušenky, které děti doslova milují. Nebo upečete perníčky, které se rozhodně nemusí péct jenom na Vánoce? 

Začněte společně cvičit 

Děti milují, když mohou dělat něco s vámi společně. Proto si s nimi třeba zacvičte. Aktuálně je populární jóga, tak co to s dětmi vyzkoušet? Děti to bude bavit, jelikož jóga je plná zajímavých asán, u kterých se ukáže, že jsou navíc daleko ohebnější než jejich rodiče.  

Samozřejmě takových typů cvičení pro rodiče s dětmi je vícero. Je to však další způsob, jak se s dětmi zabavit v karanténě.  

Hrajte společenské hry 

Není nad hraní společenských, deskových her. Děti se u toho zabaví, navíc nebudou sledovat jenom pohádky v televizi nebo si nebudou hrát s tabletem, což pro ně není nejlepší. Daleko vhodnější je hraní pexesa nebo jiné hry, kterou mají děti v oblibě. Takových se naštěstí najde na trhu mnoho, proto si třeba nějakou novou objednejte. Kurýrem to u vás bude zanedlouho.  

Čtěte si 

Podpořte své děti tak, že s nimi budete číst. Čtení je zejména pro nejmenší velice prospěšné, jelikož rozvíjí jejich inteligenci. I když jim budete číst vy samotní, přesto je to ku prospěchu. 

Mohlo by se vám líbit...