Jak získat pozornost dítěte?

Pozornost dítěte už není tak snadné upoutat jako před lety. Děti si dnes navykly na dobu technologickou a to jediné, co je stoprocentně upoutá, je mobilní telefon, počítač nebo televize a tablet. Ale mnozí rodiče přistupují k výchově stále ještě hodně střízlivě, což vede k tomu, že se musí učit získávat pozornost dítěte zcela jinak, než jak to dělají jiní, kteří jim dovolují technologie. V souvislosti se získáváním pozornosti dítěte vám přinášíme několik tipů, jak na to.  

Pokud se vám stává to, že i když po dítěti něco chcete, stejně na vás nereaguje tak, jak byste si představovali, pokud se vám stává, že vůbec nevnímá, co děláte, pak je třeba upoutat jeho pozornost. Jak již ale bylo zmíněno, upoutat pozornost dítěte je daleko těžší než před lety, kdy to bylo poměrně snadné.  

S trpělivostí nejdál dojdete 

To první, co musíte udělat, je obrnit se trpělivostí. V tomto případě lze použít staré známé pořekadlo, a sice s trpělivostí nejdál dojdete. Bylo zmíněno, že získávání pozornosti dítěte je dnes daleko těžší, než jak tomu bylo v minulosti. Nepůjde to zkrátka hned, dítě si chvilku budete muset dožadovat, proto je trpělivost na místě.  

Vyčkejte na úplné soustředění 

Abyste stoprocentně upoutali pozornost dítěte, je třeba vyčkat na chvíli, kdy si vás dítě všimne a kdy se na vás bude plně soustředit. Když si vás všimne mimo obývací pokoj nebo mimo jiná místa, kde se vyskytují rozptylováky, máte vyhráno. V době, kdy dítě na vás upoutá svou pozornost, přichází váš čas. Přesně v tom okamžiku získejte pozornost dítěte něčím, co vás zrovna napadne. Třeba mu navrhněte, že si jdete hrát deskovky nebo že si jdete číst. 

Dítě pochvalte 

Když se vám podaří získat a udržet pozornost dítěte, je na místě pochvala. Ta dítě uchlácholí a ono si uvědomí, že to bylo správné. V budoucnu se vám tak jeho pozornost bude získávat podstatně snadněji.  

Mohlo by se vám líbit...