Povinná školka pro pětileté? O tom se bude rozhodovat

Kolem školek se neustále točí mnoho otázek, které doposud nejsou zodpovězeny. Například se stále neví, jestli budou nebo nebudou muset školky od roku 2020 přijímat dvouleté děti a jestli se tedy z učitelek stanou chůvy pro rodiče, kteří nemají na své děti čas. I když je zákon už podepsán, najednou se uvažuje o tom, že by novela zákona mohla být zrušena. Stále se také neví, jestli bude povinná školka pro pětileté děti. Pokud by se tak stalo, povinná školní docházka by tak byla rozšířena na patnáct dlouhých let.

O povinném posledním ročníku školky se spekuluje už dlouhá léta. Nikdo neví, jak to tedy nakonec bude. Dokonce ani sami poslanci ještě netuší, pro co se rozhodnou. Času však mají víc než dost, opět by se jednalo o ustanovení, které by vešlo v platnost roku 2020.

Povinný poslední ročník má své pro i proti

Povinný poslední ročník školky má své pro i proti. Poslanci si ho představují tak, že děti budou mít klasické omluvné listy, které budou muset být řádně vyplňovány vždy, když budou nemocní. Bude se také počítat jejich docházka. Dalo by se tedy říct, že se jedná o nový povinný ročník, který dítě musí absolvovat. Díky tomuto ustanovení by byla prodloužena povinná školní docházka dětem navštěvujícím školku. Najednou by se školní povinná docházka protáhla až na dlouhých patnáct let.

Otázkou je, jestli tento zákon nebude tedy ještě nějak upraven. Přece jen se jedná o poměrně choulostivé téma, které vyvolává mnoho negativních, ale i kladných názorů.

Také se neví, jestli školky budou nebo nebudou přijímat dvouleté děti

Zároveň se také zvažuje, že školky nebudou muset přijímat dvouleté děti. Až po schválení novely zákona si poslanci uvědomili, že z učitelek by se najednou staly chůvy pro rodiče, kteří nemají času nazbyt. Pedagogické tituly by však najednou byly k ničemu.

Mohlo by se vám líbit...