Školky evidují zvýšený zájem o školky v létě

I školství zažívá zvláštní časy. V době koronavirové pandemie byla drtivá většina škol uzavřených, výjimkou nebyly ani mnohé školky, které se taktéž otevřely teprve před několika týdny. Ve chvíli, kdy se však školky otevřely veřejnosti, se zaregistroval o ně opravdu zvýšený zájem. Potvrdily to školky hned v několika krajích, v mnohých krajích se proto musely rozšířit jejich provozy.  

Během prázdnin školky obvykle fungují na trochu jiný režim. Ne každý rodič chce mít dítě ve školce, vyráží se na dovolené a děti ve školkách spíše nejsou, než jsou. Nemůžeme se divit tomu, že mnohé školky třeba na měsíc či měsíc a půl zavřou a děti tak zůstávají s rodiči nebo prarodiči doma. Letošní rok se však v tomto ohledu rapidně liší. Rodiče, kteří nemohli před měsíci pracovat z důvodu koronavirové pandemie se uchylují do zaměstnání a potřebují, aby se o děti někdo staral. Apelují tak na školky a děti tak zůstávají ve školkách i v období letních horkých měsíců.  

O prázdninový provoz je velký zájem 

Jak již bylo zmíněno, školky během léta fungují na takzvaný prázdninový provoz, o který však v minulosti nebyl příliš zájem. Letos je však vše jinak. Rodiče si dětí užili dost, míří do svých zaměstnání a snaží se vydělat si to, co si vydělat během uplynulých měsíců nemohli. Dávají tak děti do školky a školky mají během léta stejně napilno jako během zbytku roku.  

Také bylo zmíněno, že většina školek posiluje svůj provoz. Nemůžeme se tomu divit, podle posledních statistik lze říct, že zájem o prázdninové školky vzrostl u rodičů o čtyřicet procent, což je opravdu znatelné.  

Zpřísněná hygienická opatření 

Jelikož však dochází k postupnému narůstání nakažených pacientů, školky zpřísňují hygienická opatření. Zatímco někde se opět zavedl zákaz vstupu rodičů do budovy, jinde je opět zakázáno brát si do školky vlastní hračky. 

Mohlo by se vám líbit...