Co potřebuje dítě do školky?

Nastoupilo vaše dítě do školky nebo se do ní chystá příští rok? V každém případě se vyplatí být připraven. Dítě by při nástupu do školky mělo být zcela bezobslužné čili mělo by se umět obléknout, najíst se samo, také by si mělo umět zajít na záchod nebo by si mělo umět říct, co potřebuje. Pokud dítě bezobslužné není, bohužel je zde pravděpodobnost, že nebude přijato do školky. Pokud však přijato bude, prozradíme vám, co do školky rozhodně potřebuje.  

Většina školek posílá rodičům s dostatečně velkým předstihem seznam toho, co děti potřebují a co by neměly postrádat. I když jsou seznamy školek velice podobné, mohou se v něčem lišit. Přinášíme vám však seznam toho, v čem se školky většinou shodují a co tedy s jistotou koupit.  

Co děti potřebují 

Každé dítě by mělo být na nástup do školky připravené a vybavené. Je nutné investovat do několika potřebných věcí. Zejména je třeba dítě vybavit přezůvkami do třídy. Většinou to bývají bačkůrky, které jsou pevné a které na noze drží. Pro dítě ve školce nejsou vhodné klasické nazouvací pantofle. Je třeba si uvědomit, že dítě bude ve školce běhat a v nazouvacích pantoflích hrozí úraz.  

Dítě je také třeba vybavit pohodlným oblečením, do něhož se převleče po příchodu do školky. Samozřejmostí je náhradní oblečení, do něhož se obleče ve chvíli, kdy se třeba zašpiní nebo počůrá. S tím souvisí i nezbytnost náhradního spodního prádla. V souvislosti s oblečením je třeba, aby dítě mělo i oblečení na ven, a to včetně obuvi.  

Nedílnou součástí výbavičky každého malého dítěte navštěvujícího školku je také zubní kartáček, kelímek a samozřejmě pasta. Také je dobré mít pyžamko na odpolední odpočinek a samozřejmě se nesmí zapomínat na kapesníček.  

Praktické rady, které rodiče ocení 

V souvislosti s tím, co si má dítě vzít do školky a co naopak ne, je třeba zmínit i několik praktických rad. Doporučujeme dítěti dát na ven boty na suchý zip, tkaničky jsou nepraktické, většina dětí si je stejně neumí zavázat.  

Mohlo by se vám líbit...