Jak oblékat dítě do lesní školky během podzimu a zimy?

Jelikož teploty začínají klesat a děti po letních prázdninách začaly chodit do školky, ptají se mnozí rodiče, jak mají své děti obléknout do lesní školky. Přece jen lesní školky jsou typické tím, že jsou děti venku, nejsou zavření v budovách, kde jsou odkázáni jen na hračky a kde je pokojová teplota. Aby děti nenastydli, musí být dobře oblečeni. Mnozí rodiče mají z oblékání obavy, zejména ti, kteří dávají děti do lesních školek první rok. Paní učitelky z lesních školek se však shodují na tom, že rodiče nemusí mít obavy ze správného oblékání, dítě podle nich zvládne školku ve většině oblečení, které se běžně používá, tedy během podzimu a zimy třeba v kombinéze, pláštěnce, bavlněném prádle.  

Pokud přece jen ve vás dřímají jisté obavy týkající se oblečení do lesních školek během podzimu a zimy, prozradíme vám několik tipů, které vám každodenní oblékání ratolestí usnadní.  

Oblékejte dítě jako cibuli 

Jestliže jste vášnivým běžcem, pravděpodobně víte, že v zimě by se měl člověk, který chce venku strávit delší dobu, vrstvit jako cibule Takzvaný cibulový systém spočívá v tom, že vrstvíte více tenčích vrstev na sebe. Zajistí to dobrou regulovatelnost tepelného komfortu dítěte (vrstvy se mohou vysvlékat, také oblékat dle potřeby dítěte). Cibulový systém má mnoho výhod. Například klasická tlustá vrstva snadněji profoukne, cibulový systém vytváří meziprostory pro udržení stabilní teploty.  

Vrstvení oblečení se doporučuje jak pro horní, tak pro spodní část těla. V zimě podle učitelek zahřejí hlavně kombinézy nebo oteplováky, v dešti se dítě neobejde bez gumáků nebo blaťáků.  

Na jaro a na podzim doporučujeme softshelly 

Paní učitelky se shodují na tom, že během jara a podzimu děti využijí hlavně takzvané softshelly, což jsou univerzální kalhoty, které jsou voděodolné, ale současně dostatečně prodyšné. Předchází nadměrnému pocení a také případnému prochladnutí.  

Mohlo by se vám líbit...