Jak je to se školkovným pro předškoláky?

školkovné pro předškoláky

školkovné pro předškoláky

Školka je jedno z období, na které se řada dětí těší. Konečně totiž budou moci poznat i jiný svět, než je jen ten svět, ve kterém se čtyřiadvacet hodin vyskytují rodiče. Samozřejmě pro rodiče je mnohdy tato změna mnohem větší, než pro jejich ratolesti, protože právě oni si po těch letech, co z malého miminka vychovali už tří roční dítě, nemůžou zvyknout na skutečnost, že nebudou už celý den s nimi doma. Děti se v mateřské škole však mnohdy také uklidní, protože poznají, že svět není pouze o jednom dítěti, kterým jsou oni, ale že se na světě vyskytuje řada jiných dětí, se kterými je dobré si hrát a poznat se. Ve školce se u dětí vypěstují schopnosti kolektivity, tolerance a také se zrodí nová přátelství, která častokrát bývají opravdu dlouhodobé.

Samozřejmě školka rychle uteče a ani se nenadějete a bude tu zlatý předškolní věk. Dítě se opět dostane do jiné fáze života a rodič se musí nyní informovat především o školkovném. Většina rodičů se totiž často ptá, zda pro předškoláky školkovné platí či neplatí. Jak to tedy je?

Školkovné se u dětí v předškolním věku naprosto nemění. Samozřejmě rodiče si ho následně mohou odečíst z daně, a to až do výše devíti tisíc devět set korun za každého potomka. Právo na to má však pouze jeden z rodičů. Musí se však dbát na to, aby bylo řádně prokázána tato sleva. Školkovné se však zpravidla platí pouze u soukromých školek a u dětí, které mají roční odklad nebo jdou do školy později.

Jak ratolesti připravit do školy?

Pakliže se už zabýváte otázkou školkovného pro předškoláky, jistě vás zajímá také to, jak nejlépe připravit vaše dítě do školy. S tím vám ovšem pomůže školka, protože právě zde se naučí základy, které vám bude dítě doma už jen předvádět, protože se to ve školce zkrátka naučilo. Vy si dejte pozor především na to, abyste koupili patřičné školní vybavení, do školy ho zapsali a popřípadě mu pořídili knížku pro předškoláky.

Mohlo by se vám líbit...