Podzimní tvoření n. 2. Další tipy, co dělat s dětmi

I když se podzim chýlí ke svému konci, možná máte své děti stále ještě doma. Ať už je to způsobené čímkoli, možná přemýšlíte nad tím, jak je trochu zabavit. Už dříve jsme vám doporučili několik tipů na podzimní tvoření. Jestli vám to bylo málo nebo jestli jste nápady už využili, doporučíme vám několik dalších aktivit.  

Přece jenom nechávat děti stále hrát si na telefonu není zrovna podpora jejich rozvoje. Stejně tak není dobré je nechávat dívat se prakticky neustále na televizi. Proto otevřete jejich i svou kreativitu a vytvořte si něco hezkého. Co to bude tentokrát? 

Postavičky z těstovin 

Většina lidí si na Vánoce vytváří postavičky z těstovin. Na Vánoce se však většinou dělají andělíčkové, kteří se pak nasprejují a pověsí na vánoční stromeček. Nikde se však nepíše, že si z těstovin nemůžete vytvořit i nějakého podzimního skřítka. Proto vytáhněte tavnou pistolku, neuvařené těstoviny a pusťte se do tvorby.  

Nezapomeňte pak vzít barvičky a postavičky si i vymalovat. Můžou být jakkoli velké, opravdu nechte fantazii si hrát.  

Vytvořte si vlastní pexeso 

Pokud jste si zahráli už všechny hry, které jste měli po ruce, co si zahrát pexeso? Pokud žádné takové nemáte k dispozici, jedno takové si vyrobte. Není to nic složitého, jenom se musí nastříhat kartičky a nakreslit stejné nebo alespoň podobné obrázky na dvě z nich. Nebo to mohou být obrázky, které k sobě nerozlučně patří – pexeso není jenom ryze o stejných obrázcích.  

Obrázky můžete namalovat buď podle šablony, nebo podle své vlastní fantazie. Vezměte si do rukou fix, pastelku nebo jenom tužku a začněte s tvořením! 

Barvení kamínků 

Co děti bude obzvlášť bavit, tak barvení kamínků. Při procházce v přírodě si několik takových kamínků nasbírejte a doma si je omyjte a rozložte na stůl. Vezměte si barvičky a začněte na ně malovat to, co vás zrovna napadne.  

Namalované obrázky mohou být skvělým dárkem pro babičky nebo pozorností pro kohokoli jiného. 

Mohlo by se vám líbit...