Co nás děti mohou naučit a v čem bychom si z nich měli brát příklad?

Děti jsou těmi největšími učiteli. Mnozí lidé si myslí, že je třeba, aby dospělí učili děti, ale nakonec to stejně vždy dopadne tak, že děti budou učit dospělé. Pokud si myslíte, že dítě nemůže dospělého ničemu naučit, pletete se. Dítě může naučit dospělého mnohým věcem. Že nevíte, jakým? Prozradíme si pár věcí, které se od dětí můžete naučit.  

Máte doma děti? Pak jistě víte, že jsou to opravdu ti největší učitelé. Neučíte je, ale ve skutečnosti učí ony vás. Jaké věci nás tedy konkrétně děti učí? Co se od dětí naučíme? Co si připomeneme, co jsme už dávno zapomněli? 

Děti jsou upřímné 

S upřímností nejdál dojdeš – to nám říkaly babičky. Jenže lidé na tuto radu zapomněli a raději se přetvařují a lžou, než aby byli upřímní a mluvili pravdu. Děti lhát neumí, děti jsou naopak velice upřímné, neumí jiné uchlácholit, říkají jim to, co si myslí. A to je první věc, kterou se od dětí můžeme naučit. Buďte upřímní jako děti a uvidíte, že se začnou dít věci! 

Děti se radují z maličkostí 

Dospělí se bohužel začali radovat jenom z velkých věcí. Radují se tehdy, kdy dostanou velkou finanční prémii v práci, kdy si koupí automobil nebo kdy si koupí nový dům. Jenže největší radost má přece pocházet z maličkostí. To nás ostatně taky děti učí. Ty se radují z naprosto všeho – začne pršet? Radost! Dostanou jahodu ze zahrádky? Radost! Radujte se z maličkostí jako děti a váš život bude najednou šťastnější.  

Děti si nedělají hlavu z toho, co si o nich myslí druzí 

Žijeme v době sociálních sítí, kdy každý vypadá naprosto dokonale, ale v reálu je pravda úplně jinde. To má ostatně za následek to, že lidé dávají na to, co si o nich myslí druzí. Jenže názor ostatních by se měl v tomto případě ignorovat. I v tomto se učte od dětí, které si nedělají nic z toho, co si o nich myslí druzí. 

Mohlo by se vám líbit...