Proč se má malým dětem číst?

Jestliže dáváte své dítě do školky, je to pro vás rozhodně velká životní změna. Samozřejmě i pro dítě, ale vy to snášíte mnohem intenzivněji než vaše dítě. Ovšem víte, že školka je nutná, že ve školce dítě naučí to, co vy bohužel už nebudete stíhat z důvodu vrácení se do zaměstnání. Když však budete dítě ze školky vyzvedávat, můžete od paní učitelek pochytit něco, co s dětmi dělají, a můžete to s nimi praktikovat i doma. Třeba čtení.

Čtení se většinou koná ve školkách v době odpoledního klidu. Jedná se tedy o časové rozpětí kolem třinácté hodiny odpolední. Když děti ulehnou po obědě do svých postýlek, začnou jim ničeho nic paní učitelky číst. Není to jenom metoda, kterou chtějí děti uspat, ale čtení je hlavně v tomto věku u dětí velice důležité, i když děti samy číst ještě neumí.

Řada rodičů, která si čte nejrůznější knížky o výchově dětí, určitě narazila na toto doporučení, které se týká konkrétně čtení nejen před spaním, ale čtení dětem vždy, když to bude nutné. Pokud se ptáte proč, pak vám hned odpovíme.

Čtení děti rozvíjí

Čtení je u dětí ve školce velice důležité. Rozvíjí se hlavně jejich slovní zásoba. Mnoho rodičů si myslí, že když bude dětem pouštět před spaním různé pohádky v televizi, že se jejich slovní zásoba zdokonalí stejně, jako při čtení knížek, ale není to tak. Čtení knížek je naprosto něco jiného než pohádky v televizi.

Mimo to je čtení skvělé pro rozvoj myšlenek dítěte. Navíc si díky knížkám vypěstují kladný vztah ke knihám, což je v dnešní době plné technologií velmi důležité.

Frýdecko-místecké školky a jejich zapojení do projektů

Jestliže vaše dítě navštěvuje nějakou z frýdecko-místeckých školek, pak máte vyhráno, protože právě frýdecko-místecké školky na to poměrně dbají. Řada z nich se dokonce stala součástí různých celorepublikových projektů, které si kladou za cíl rozvíjet děti pomocí čtení.

Mohlo by se vám líbit...