Ve Frýdku-Místku se školky zapojují do republikového projektu

Ve Frýdku-Místku najdeme nejen řadu základních škol, ale také ještě větší řadu mateřských školek. Dětí se hlavně letošní rok přihlásilo do školek opravdu mnoho, neustále děti taky přibývají, proto se není čemu divit, když je v tomto krásném městě školek tolik. Rodiče si navíc mohou vybrat takovou školku, kterou mají nejblíže, třeba při cestě do práce.

Pokud by se však rodiče rozhodovali podle toho, na jaké úrovni daná školka ve Frýdku-Místku je, došli by k závěru, že jsou všechny školky na stejné úrovni, protože všechny se snaží o to samé – aby se dětem u nich líbilo, aby děti něco naučili, aby je obohatili. Začátek roku navíc proběhl v každé školce hladce, v mnoha z nich se dokonce děti dočkaly i uvítacích akcí například ve formě ukázky dravců, která se konala v Mateřské školce Mateřídouška.

Je však nutné zmínit nejen jednorázové akce, ale také akce, kterých jsou frýdecko-místecké školky součástí. Rodiče by třeba měli vědět o zapojení do celorepublikového projektu, který se nazývá „Celé Česko čte dětem“.

O co se jedná?

Tento celorepublikový projekt má zájem rozvíjet vnímání dětí. Je všeobecně známo, že by se malým dětem mělo číst, protože se jim rozvíjí nejen slovní zásoba, ale také je podpořen psychický, morální a taky myšlenkový vývoj dítěte. Čtením se dítě rozvíjí, i když ještě samo číst zcela neumí. Děti si navíc postupně vypěstovávají jakýsi pozitivní vztah ke knihám, což je v době internetu, počítačů a chytrých telefonů velice dobré.

Pokud je nějaká školka zapojena do tohoto projektu, snaží se pořádat pravidelné sezení, při kterém se bude dětem předčítat. Je to milý kroužek, během kterého podporujeme dítě, aby rostlo a rozvíjelo se. Navíc pro časově vytížené rodiče může být toto předčítání, které trvá pár hodin, skvělým odpočinkem od práce. Málokterý časově vytížený rodič si najde chvilku pro své dítě, proto tyto chvilky jsou jaksi posvátné.

Jaká školka ve Frýdku-Místku do projektu zapojila?

Ve Frýdku-Místku je mnoho školek zapojených do tohoto projektu, my však vypíchneme hlavně mateřskou školu Beruška. Právě ta pořádá každý čtvrtek takzvaný „čtecí čtvrtek“, kdy od jedné hodiny odpolední v době dětského odpočinku a spánku mohou rodiče přijít předčítat libovolný příběh dle vlastního výběru, který bude zhruba na dvacet minut.

Mohlo by se vám líbit...