Co se děje ve školkách, když rodiče pracují?

I když je to pro rodiče opravdu mnohdy až nepříjemné dát dítě do školky, je to potřebné. Dítě nemůže být vázané je na rodiče, musí se seznamovat se svými vrstevníky, díky nimž se naučí vzájemné toleranci. Mnohé děti dokonce právě díky školce začnou zřetelně a správně mluvit, proto jim školky neodpírejte. Jestliže dáváte své první dítě do školky, možná by vás zajímalo, co se ve školce děje. Proto vás seznámíme s mnohými aktivitami, které jsou ve školkách na denním pořádku.

1) Tvoření

I to je důvod, proč dát dítě do školky. Dítě ve školce rozvíjí svou tvořivost, učí se novým věcem, dokonce přinese domů i několik pěkných výrobků. V současné době se tvoří ve školkách denně, obvykle to bývá po obědě, než si rodiče pro děti přijdou. Nejen, že se maluje, ale také se vystřihuje, děti se učí mnohé zvláštní techniky, které s radostí učí maminky doma. Tvoření ve školkách rozvíjí u dětí kreativitu a fantazii, doma na tvoření nebývá tolik času.

2) Procházky

Nemyslete si, že děti tráví čas jen ve školkách, ale velice často chodí na procházky. Procházky jsou na programu každého dne, a to ještě před obědem. Nejčastěji se chodí někam do přírody, kde se poznávají rostliny či napadané listy. Mnohé děti si dokonce sbírají kaštany, listy nebo jiné, co mohou využít při tvoření po odpoledním spánku.

3) Spánek

Na programu dne je také spánek, který je pro menší děti důležitý. Obvykle se do peřin zaleze hned po obědě, a to z toho důvodu, aby si dítě odpočinulo a neběhalo s plným žaludkem. Paní učitelky čtou dětem knížku, aby děti lépe usnuly.

4) Hry

Ve školkách si nejen hrají děti individuálně, ale hrají si hlavně společně, a to i s paní učitelkou. Existuje mnoho zajímavých dětských her, které se mohou posléze přenést i domů. Mezi nejoblíbenější hry patří Čáp ztratil čepičku nebo Zlatá brána. Jakou si s dětmi zahrajete vy po příchodu domů z práce?

Mohlo by se vám líbit...