Seznamte děti s knihami. Jaké knihy jsou pro děti nejlepší?

I když děti ve školce ještě neumí číst, rodiče by měli své děti s knihami seznámit. Děti, které čtou knihy s rodiči, kteří po rodičích opakují slova, jsou mnohem chytřejší než jiné děti, navíc se rychleji naučí perfektně mluvit. Když se jejich zrak upne jen a pouze na digitální technologie a na elektroniku, nemůžete o nich chtít, aby mluvily tak, jak se sluší a patří. Jak jsme tedy zmínili, čtěte s nimi třeba před spaním nebo v době, kdy mají dlouhou chvíli. A my vám poradíme, jaké knihy si děti zamilují.

Zaujměte děti s českými knižními výtisky

Nemusíte ihned sahat o zahraničních autorech, když je stále v Česku tolik skvělých autorů, kteří píšou i knihy pro děti. Například výtvarník Petr Sis má na svědomí hned dvě knihy, jednou z nich je Komodo, což je knižní výtisk určený pro děti od pěti let (kniha je tedy vhodná zejména pro předškoláky), druhou knížkou je Robinson, který můžete koupit svým malým ratolestem hned, jak nastoupí do školy. Obě knihy jsou velmi poutavé a nejsou to typické knihy plné pohádek, které milují spíše menší děti. Pokud své děti v předškolním věku chcete trochu zaujmout, právě těmito dvěma výtisky.

Pokud máte doma dítě kreativní, které už v tak raném věku, jako je věk školní, miluje dobrodružství, pořiďte dítěti knihu Obrazy světa, která vznikla v nakladatelství Baobab. Kniha zaujme nejen svým formátem, ale také mapami vysněných světů, z nichž řada z nich existuje. Děti mají tendenci se ke knize vracet i když jsou starší, proto to nebude marná investice.

Pro nejmenší volte knihy, které je zaujmou i grafikou

Pokud chcete udělat radost nejmenším, pořiďte krásnou knihu autorky Marcely Konárkové, která se jmenuje “Byl jednou jeden domeček”. Jedná se o knížku z recyklovaného kartonu, která podceňuje dětskou tvořivost, což ve školkách ocení.

Knihu “Byl jednou jeden domeček” si děti opravdu zamilují, a to především proto, že si budou moct jednotlivé ilustrace domalovat. Mohou si domalovat například květiny nebo ryby, záleží vždy na tom, o čem říkanka zrovna pojednává.

Mohlo by se vám líbit...