Děti do školky patří. Naučí se toleranci a každý den bude jiný, jinak zábavný

Mnozí rodiče zvažují, jestli mají dát své dítě do školky či nikoli. Stále více rodičů je proti, jelikož se domnívají, že to, co dělají děti ve školce, mohou dělat i doma. Jenže ve školce se děti naučí mnohým dovednostem, naučí se to, co budou potřebovat ve škole, zároveň se naučí vzájemné toleranci, naučí se respektovat druhé děti a najdou si kamarády, kteří jsou přáteli mnohdy na celý dlouhý život. Zkrátka a dobře – ve školce to není jen o hraní, ovšem hraní je samozřejmě součást dnů, kdy děti ve školce jsou.

Velice důležité je zmínit, že díky školce se děti naučí jistému režimu, který jim doma chybí. Budou vědět, kdy se snídá, kdy se obědvá a kdy se chodí spát. Naučí se, že dodržovat režim je důležité, stejně jako čištění zubů či dodržování jiné hygieny.

Zaměřme se však na to, co děti ve školce dělají, abychom si byli jisti, že každý den je pro ně jiný, jinak zábavný.

1) Učí se

Nejdříve je nutné zmínit učení. Děti se učí tomu, co potřebují na základní škole, učí se však i mnohému jinému. Některé školky jsou zaměřené na jazyky, děti se už v brzkém věku učí angličtinu, která je v současné době základem. Učí se však i běžné věci, jako je zavazování tkaniček či podobně.

2) Tvoří

Důležitá součást dne dítěte je tvoření. Tvoří z papíru, tvoří z keramické hlíny, zkrátka tvoří to, co chtějí. Tvoření rozvíjí kreativitu a uměleckého ducha, což je pro dítě velice důležité. Je lepší mít dítě kreativní než takové, které se soustředí jen na hry na tabletu a jiné elektronice. Elektronika bohužel postihuje děti už v raném dětství a tvoření ukazuje i jinou cestu zábavy.

3) Hrají si

A to jak spolu, tak odděleně. Kromě hraní si s běžnými hračkami se ve školkách hrají mnohé zábavné hry, které jsou dětem sympatické a které zlepšují jejich dovednosti. Mnohé hry se zaměřují na zlepšení orientace, jiné je učí barvičkám a další je učí reagovat rychle a ve správný moment.

Mohlo by se vám líbit...