Pět oblíbených dětských her, které se hrávají ve školkách

Do školek dává své děti čím dál méně rodičů. Je to však škoda. Ve školkách se děti naučí toleranci a najdou si v nich spoustu kamarádů, kteří se mnohdy stanou kamarády na celý život. V současné době se děti ve školkách neučí jen to, co budou potřebovat na základní škole, ale samozřejmě si především hrají. Hraní se však netočí jenom kolem hraček, ale také děti společně hrají hry, které je možné praktikovat i doma. Jaké jsou nejznámější?

1) Čáp ztratil čepičku, jakou měla barvičku?

Asi nejznámější dětská hra se jmenuje “Čáp ztratil čepičku, jakou měla barvičku?” Jedná se skutečně o jednu z nejstarších dětských her, kterou však děti milují. Při této hře se naučí rychle reagovat a také se naučí rychle orientovat se v prostoru. A samozřejmě se naučí barvičkám, což je nejdůležitější.

Princip hry jistě nemusíme vysvětlovat, i když pro neznalé – po vyslovení říkanky v podobě názvu hry se řekne barva, kterou děti musí co nejrychleji najít v místnosti.

2) Kuba řekl

Poměrně známá je další hra, která se také hraje ve školkách s oblibou. Jmenuje se “Kuba řekl” a děti vždy musí udělat to, co Kuba řekne. Děti se opět snaží reagovat co nejrychleji, zlepšuje se jejich bystrost a rozvíjí se.

3) Myšičko myš, pojď ke mně blíž

Děti jsou v kruhu, kocourek uvnitř, myška venku. Kocourek řekne říkanku, myšička mu odpoví, následně se zvednou ruce dětí a kocourek myšičku honí, dokud ruce dětí zase nespadnou. Tak prostá je další oblíbená dětská hra!

4) Král sedí na trůnu

Hra spočívající v tom, kdo králi ukradne korunu a sám se posadí na trůn. Opět se jedná se o zcela jednoduchou hru, kterou děti milují pro její akčnost a pohyb. Dětem nejen, že je dáván pohyb, ale také se snaží co nejrychleji reagovat na aktuální dění ve hře.

5) Rybičky, rybáři jedou

Hra určená zejména pro venkovní hrátky nebo pro tělocvičny. Když jedou rybáři, všechny rybky se snaží uniknout, nesmí je rybář chytit.

Mohlo by se vám líbit...