Podle čeho vybírat vhodnou mateřskou školku?

Zrovna jste se dostali do okamžiku, kdy jste nuceni vybrat dítěti ideální školku, kterou bude v následujících letech navštěvovat? Mezi rodiči se najdou odpůrci školek, ale naštěstí stále převládají ti, kteří vědí, že školka může dětem přinést opravdu mnoho dobrého. Pokud zrovna přemýšlíte nad tím, že své dítě umístíte do mateřské školy, pomůžeme vám s výběrem správné školky. Víme totiž, podle čeho vybírat vhodnou mateřskou školu.  

Pokud do školky chcete umístit první dítě, možná budete překvapeni možnostmi, jaké v současné době máte. Už to dávno není jenom o klasických státních školkách, je to o více věcech. Například je to o anglických školkách, v nichž už od počátku bude dítěti přibližována i angličtina, nejen čeština. Také existují lesní školky, které se staly populární zejména v posledních letech, nebo jsou atraktivní pro mnohé i soukromé školky. Podívejme se však na obecná kritéria, na která se dívat při výběru vhodné mateřské školy pro naši ratolest.  

Místo bydliště i prostředí školky 

Roli při výběru vhodné mateřské školy hraje rovnou několik kritérií. Vůbec nejdůležitějším kritériem je to, jestli se školka nachází v místě bydliště nebo alespoň v těsné vzdálenosti bydliště. Nebudete přece každý den dítě vozit do školky, které je vzdálené i hodinu jízdy autem.  

Jako další kritérium, které je třeba brát v potaz při výběru ideální školky, je prostředí školky. Je prostředí mateřské školy čisté a splňuje veškeré hygienické a bezpečnostní normy, které byly schválené příslušnými úřady? To je opravdu velice důležité a hraje to svou roli. Stejně tak se dívejte, jestli jsou prostory přizpůsobené pohybu dětí a jak je interiér a exteriér zařízen.  

Kolik dětí spadá na jednoho učitele? 

Při výběru školky se zajímejte i o to, kolik dětí spadá na jednoho učitele. Podle toho poznáte, jak se dětem bude personál věnovat, kolik dětí má na svědomí a jak moc individuální přístup ve školce bude.  

Stejně tak se zajímejte o věkovou kategorii dětí. Pokud se ve školce nachází velké množství mladších dětí, povede to k nižšímu zájmu personálu o vaše starší dítko. 

Mohlo by se vám líbit...