Jak podpořit imunitu dítěte před nástupem do školky

Rodiče už nyní mohou pouštět do školky své děti s čistým svědomím. Mnohé školky sice byly otevřeny i během panující pandemie, ale jen málokterý rodič pustil své dítě do školského zařízení. Nyní se však svět začíná opět vracet do relativního normálu, což vede jenom k otázce, jak u dětí zvýšit jejich už tak křehkou imunitu? 

Sice se neprokázalo mnoho případů, kdy by dítě onemocnělo koronavirem, ale přesto se takové případy najdou. Ostatně dnes není svět plný jenom této nemoci, ale děti mohou napadnout daleko záludnější a horší onemocnění, jako jsou například spalničky nebo neštovice. Proto je velice důležité posilovat imunitu dítěte prakticky neustále, nejen v době, kdy venku panuje nové nebezpečné onemocnění.  

Doplňte dítěti vitamin D 

Dítěti nelze jeho imunitu posílit tak, jako dospělému člověku. Podle lékařů se imunita dítěte učí společně s prodělanými nemocemi, což však samozřejmě neznamená to, že by se dítě mělo nakazit řadou onemocnění, aby bylo nakonec plně imunní. Jen upozorňujeme na fakt, že dětská imunita je zkrátka jiná než ta dospělá a že je třeba k ní přistupovat trochu jinak.  

Především je dobré doplnit dítěti vitamin D, který se sice běžně vytváří v kůži, ale nikdy se ho nevyrábí dostatek. Buď lze dodat vitamin D do těla dítěte konkrétními potravinami, nebo je lze dítěti dodávat ve formě oblíbených bonbonů s obsahem tohoto vitaminu, jež jsou k zakoupení například v lékárnách.  

Pohyb venku a následný spánek je důležitý 

Dítě by nemělo být zavřené neustále doma. Je důležité, aby se chodilo nadechnout na čerstvý vzduch. To ostatně prospívá i dospělému člověku, v tomto je imunita stejná. Kromě toho však u dětí apelujte na dostatečný spánek. Nechte děti zkrátka vyspat, nebuďte je zbytečně jen proto, že usnuli příliš pozdě nebo naopak příliš brzy.  

Mohlo by se vám líbit...