Nové stezky vytvořené dětmi vznikly v Krkonoších!

Školky jsou součástí každého života. Rodiče jsou většinou po třech letech v domácnosti opravdu šťastní, že se dětí na nějakou část dne zbaví. Samozřejmě je do školky posílají rádi, protože přece jenom školka naučí děti mnohé. Například trpělivosti, tolerantnosti a hlavně potkají řadu kamarádů, díky kterým se rozhodnou konečně půjčovat hračky a naučí se jakýmsi kompromisům, které mezi nimi prvotně ve školce vznikají.

V poslední době se však školky značně změnily. S rychlou počítačovou dobou jsme se ve školkách setkali s počítači, které byly vždy jakýmsi vyplněním volného času dětí, které nechtěly trávit čas při jiném hraní. Samozřejmě jsou počítače ve školkách opravdovou zbytečností, která by se do školky nikdy pořizovat neměla. Přece jenom malé děti jsou ještě děti, které si mají hrát s hračkami, nikoliv s počítačovými hrami, jež jenom zastavují myšlení a nerozvíjí jejich myšlení a logiku.

Není se proto čemu divit, když se v poslední době většina školek rozhodne, že se opět přestěhuje do přírody. Přírodní školky jsou stále populárnější, protože děti naučí mnohé a navíc je přinutí k tomu, aby věděly, že se ve světě bez počítačů dá plnohodnotně žít. Díky takovým školkám v přírodě najednou vznikly další stezky v přírodě, které jsou pro školky hotovým požehnáním. Nyní však vznikly v Krkonoších stezky, jež jsou vytvořené samotnými dětmi.

Staňte se také součástí projektu!

Projekt „Školky pro šetrnou turistiku“ je velmi známý projekt a letos se do něj zapojila spousta školek. Nicméně nejlepší výsledky se v tomto projektu ukázaly u dětí z Krkonoš, které se nyní podílejí na výrazném přínosu pro naši turistiku a obecně celou krkonošskou turistiku. Podpořily totiž šetrnou turistiku tím, že vytvořily nové stezky a hledačky. Díky nim tak lehce objevíte přírodní divadlo nebo najdete bez problémů různé nabídky pro sportovce. Samozřejmě si takové stezky nefinancovaly samy, ale ze Státního fondu životního prostředí.

Mohlo by se vám líbit...