Jak je to se školkovným v roce 2017?

školkovné v roce 2017

školkovné v roce 2017

Školka je pro děti velkou životní změnou, na kterou se však velmi často těší. Jedná se totiž o místo, kde se potkají s řadou nových kamarádů a kde se mohou těšit na nejrůznější nové věci, které se naučí. Nejen, že se zde naučí například toleranci nebo ohleduplnosti, ale také se mohou těšit například na nové tváře, které se v budoucích letech stanou jejich každodenním společníkem. Najít si přátele už v tak raném věku je velmi důležité pro osobní rozvoj dítěte, stejně jako například zájmové kroužky, do kterých by rodiče měli děti rozhodně přihlásit. Jedná se o skvělé využití jejich volného času vedoucí k intelektuálnímu rozvoji. Dítě se v zájmových kroužcích může přece naučit nějakému sportu, dále se může těšit třeba na umělecké tvoření nebo se může nadchnout například pro budoucí povolání ve formě profesionálního sportovce. Kroužky jsou proto vhodné pro všechny děti.

Rodiče však nejdříve, než dají děti do školky, nezajímá nabídka kroužků, ale především školkovné, které se týká především školek soukromých nebo se platí například v tom případě, kdy se dítě rozhodne jít do školky dříve či později. V roce 2017 se zaznamenalo několik změn, na které je nutné upozornit rodiče, kteří se o školkovné zajímají opravdu důkladně.

Jaká je výše sumy školkovného v roce 2017?

V letošním roce jsme se dočkali celkem překvapivé ceny za školkovné. Tu je možné odečíst z daní, protože se vždy odvíjí od základní mzdy. Odečíst si školkovné mohou rodiče v současném roce už do výše devíti tisíc devět set korun. V loňských letech se jednalo o menší částky (rok 2014 vykazoval částku zhruba osm tisíc a půl, rok 2015 například devět tisíc dvě stě korun). Školkovné však neustále roste, což jistě ocení všechny rodiny s dětmi. Slevu na školce může však odečíst pouze jeden rodin a každá sleva se odečítá na každé dítě, které toto místo navštěvuje.

Mohlo by se vám líbit...