Dvouleté děti v mateřské škole? Ano, je jich několik desítek tisíc

Dvouleté děti ve školce?

Dvouleté děti ve školce?

Mateřská škola je místo pro děti, které je pro ně opravdu velkou změnou. Po třech letech se děti totiž vydávají do velkého reálného světa, ve kterém se potýkají se všedními záležitostmi, které je mnoho naučí. Pokud rodič nedá dítě do školky, je to škoda, protože přece jen si děti najdou ve školce své nové kamarády, se kterými mohou trávit skvělé víkendové dny. Mimo jiné se však mohou těšit zejména na nové zkušenosti a nové věci, které se naučí. Řada dětí se ve školce také zklidní, protože se naučí tolerantnosti nebo například i ohleduplnosti vůči ostatním.

Rodiče však před nástupem dítěte do školky zajímá školkovné, které je záležitostí především soukromých školek. Také je na něj nutné přihlížet tehdy, pokud jde dítě do školky dříve nebo později. V poslední době se totiž rozeběhl velký hit, a sice dávat dítě do školky ne ve třech, ale už ve dvou letech, což je pro řadu školek trochu problematické, pro rodiče je to však přijatelné řešení, protože mohou nastoupit do práce a minimální mateřská pro ně už není takovým finančním handycepem. Pro školky je to však celkem oříšek, protože přece jen dvouleté děti vyžadují větší a jinou péči, než ty tříleté. Kolik však takových dětí nyní do školek chodí a jak se s tím školky vypořádávají?

Už přes čtyřicet tisíc dvouletých dětí chodí do školky

Číslo, které říká, kolik dvouletých dětí chodí do školky, je naprosto obrovské. Jedná se zhruba o čtyřicet tisíc dětí ve dvou letech, které v současné době navštěvují školku. Školky se totiž rozhodly brát i takové děti, protože vidí možnost peněz od rodičů. Na školky se totiž v poslední době neklade takový důraz, jako tomu bylo v minulých letech. Podmínky pro dvouleté však v málokteré škole vyhovují. Je nutné tedy zdůraznit, že by dvouletá dítka měla raději zůstat ještě v pohodlí domova.

Mateřské školy totiž především nemají například peníze na dostatek hygienických potřeb. Do školky by se totiž mělo vydat tříleté dítě už z toho důvodu, že umí na záchod a dokáže se samo najíst. U dvouletých dětí je toto celkem problém, proto se není čemu divit, když podmínky nevyhovují. Přebalování dětí a následné jejich koupání je velkým problémem, který nyní není stále vyřešen. Řada školek však přijímá dvouleté děti pouze v tom případě, prokážou-li potřebnou zralost.

Mohlo by se vám líbit...