Chřipková epidemie řádí. Jak děti chránit?

Chřipková epidemie nyní opět ovládá Českou republiku. Náchylní jsou zejména ti s chabým imunitním režimem, také těhotné ženy a děti. Nebezpečím je chřipka také pro seniory. Zaměřme se však na děti, které často propadají této zrádné nemoci, kterou není dobré podcenit, jelikož dokáže být velmi nebezpečná. Chřipku samozřejmě dítě může dostat kdekoli, pokud s ním často cestujete v městské hromadné dopravě nebo chodíte do dětských koutků, hned je chřipka na světě. Samozřejmě si ji dítě může přinést i ze školky, zde je však chyba na straně některého z rodičů, že nemocné dítě do školky pouští.  

Bohužel to jsme my Češi – dáváme děti do školky i tehdy, když nejsou úplně zdravé nebo když jsme neusoudili, že vůbec nemocné jsou. Měli bychom si uvědomit, že pokud je dítě nemocné nebo se k nemoci schyluje, není dobré ho dávat do školky, jelikož zde jen nakazí ostatní děti a stejně nakonec padne do postele.  

Mnozí rodiče na druhou stranu jsou tak opatrní, že ani své zdravé dítě nedávají do školky, když vědí, že chřipková epidemie se šíří. Důvodem je strach o zdraví dítěte, které může být takřka hned napadeno nějakou virózou či právě chřipkou šířící se mezi nejmenšími. Rodiče však pro dětské zdraví mohou dělat i víc věcí, než jen dítě stáhnout ze školky.  

Doplňte dítěti vitaminy 

Co dělat, když venku řádí chřipkový epidemie? Měli byste svým dětem doplnit vitaminy. Vitaminy by mělo dítě konzumovat dnes a denně, během řádící chřipky by však mělo dítě konzumovat vitaminy trochu víc. Nakupte tedy dostatek ovoce a zeleniny, žádnou svačinu neponechejte bez vitaminů.  

Nepodceňujte oblékání dětí ani ve školkách 

Klást důraz byste také měli na to, co dítě nosí, do čeho se obléká. Oblečení dětí by se opravdu nemělo podceňovat, i do školky dítěti dejte něco teplejšího. Nezapomeňte na bačkůrky, které by mělo dítě nosit doslova neustále. Nemoci přece jdou většinou od nohou, tak ať jsou nohy v teple. 

Mohlo by se vám líbit...