Jakých chyb se dopouští rodiče dětí ve školce?

Školky jsou v každém životě něco přelomového, něco, co si musí zažít každé dítě. Bohužel málokterý rodič dětem umožní chodit do školky, což je chyba. Děti se ve školce naučí tolerantnosti, mnohdy potkají kamarády, s nimiž budou kamarády do konce svého života. Taktéž se ve školce naučí mnohým věcem. Pokud patříte k rodičům, kteří mají své ratolesti ve školkách, možná se dopouštíte také jedné z níže zmíněných chyb, kterých se bohužel rodiče dětí ve školce dopouští velmi často.

Jak jsme zmínili, vstup do školky je pro dítě cosi jiného, cosi přelomového. Zatímco děti po tom touží, mnozí rodiče by se raději tomuto kroku vyhnuli. Mnohé děti se bohužel do školky nedostanou, i když mermomocí chtějí. Důvodem je právě neaktivita rodičů, kteří školku jako takovou odmítají.

Rodiče dětí ve školkách se dopouští mnoha chyb, jak již také bylo zmíněno. K nim se řadí zejména několik níže zmíněných hříchů.

Rodiče zbytečně protahují loučení

Loučení s dětmi před školkou by mělo být krátké a úderné, nikoli zbytečně zdlouhavé. Jistě, pro rodiče jsou školky mnohem více emotivní, děti se do školky mnohdy opravdu těší, navíc při dlouhém loučení si mohou odchod do školky rozmyslet, což nechcete, když už je do školky dáváte.

Rodiče negativně komentují jídelníček

V případě, že dětem předčítáte jídelníček, zdržte se komentáře, který by dítěti sděloval, že něco jistě nebude jíst nebo že mu to určitě nebude chutnat. Nechte dítě v domnění, že mu to určitě bude chutnat, dítě tomu uvěří a nebude problém s žádným pokrmem.

Rodiče zapomínají na potřebné náhradní oblečení

Je jasné, že se dítě ve školce umaže nebo ušpiní. Proto je dobré, aby ve své skřínce mělo náhradní oblečení. Oblečení pro dítě máte doma jistě hromadu, něco mu tedy dejte do školky na převlečení, aby nemuselo být po celý den špinavé.

Mohlo by se vám líbit...