Jaké podlahy volit do dětského pokoje?

Chcete své malé ratolesti vykouzlit království, do kterého se bude každý den těšit a kam si bude zvát své přátele? Pak je načase pustit se do výběru ideálních podlah, protože ty jsou základem každé místnosti v domě. Jelikož je nabídka na trhu poměrně pestrá, není snadné vybrat jednu, do které by se záhy zainvestovalo. Prozraďme si proto, jaké podlahy do dětského pokoje zvolit. 

Vinylová podlaha 

Dalo by se říct, že podlaha v dětském pokoji dostává opravdu nejvíce zabrat. Mnohem více než jakékoli jiné podlahy v rodinném příbytku. I proto se za poslední roky stala hitem vinylová alternativa, která je nejčastěji pořizovanou díky svým skvělým vlastnostem. Nejen, že mluvíme o perfektním izolantu, ale také je na dotek velice příjemná a teplá.  

Díky množství dekorů, v nichž je podlaha vyráběna, můžete do dětského pokoje položit takovou alternativu, která je vašemu srdci nejblíže nebo která se do místnosti ideálně hodí. 

Linoleum 

Za starou známou klasiku, přesto trefou do černého považujeme linoleum. Mluvíme o zcela přírodním materiálu, který je vysoce odolný a jehož životnost dosahuje skvělých výsledků. Rovná se dokonce několika desítkám let čili s vašimi dětmi bude tato podlaha možná až do chvíle, kdy vypustí hnízdo svých rodičů.  

Linoleum se velice dobře kombinuje s ostatními prvky v domácnosti. Můžete ji mít výraznější, aby daná místnost dostala zcela jiný ráz. 

Koberce 

Za pomyslné stálice označujeme koberce. I když nejsou praktické po úklidové stránce ani po stránce životnosti, do dětského pokoje se přece jenom hodí. Důvodů je opět několik, a to konkrétně fakt, že je dobrým izolantem, také je poměrně odolný a velice dobře se vyměňuje.  

Pozor si dejte na kusové koberce, které budou možná lákadlem proto, že se lépe čistí. Pokud však nebudou opatřeny protiskluzovou nálepkou, mohou být pro dítě spíše rizikem. 

Mohlo by se vám líbit...