Nákaza se aktivně šíří i mezi nejmenšími

I když se na začátku koronavirové pandemie začalo mluvit o tom, že onemocnění nepostihuje nejmenší, po roce soužití s touto nemocí je pravda někde jinde. Ukázalo se, že děti se mohou nakazit stejně jako dospělí, což se ostatně projevuje i ve školkách a školách. Podle posledních statistik počet nakažených v České republice neustále roste, a to bohužel i v mateřských a základních školách. S omezením pohybu, jenž od prvního březnového dne začal platit, tak jde ruku v ruce i uzavření těchto zařízení.  

Nákaza se šíří i mezi dětmi na distanční výuce 

Co je však zajímavé z nedávných statistik vypozorovat, že nový typ koronaviru se šíří i mezi dětmi na distanční výuce. Přítomnost dětí ve školských zařízeních (ať už mluvíme o školkách nebo základních školách) nemá v konečném důsledku za vyšší číslo příliš velký vliv. Nárůst se od konce ledna eviduje jenom mírný.  

Daleko větším rizikem jsou firmy 

Velmi často dochází k tomu, že dítě je zcela zdravé, ale doma ho nakazí rodič. To by vysvětlovalo, proč se nákaza šíří stejně jako ve školkách i mezi dětmi na distanční výuce. Zatím nedochází k plošnému testování ve společnostech, stejně tak nedochází k dodržování hygienických opatření a roušky – ty se na pracovištích prakticky nenosí, pokud nemluvíme o obchodech nebo podobných místech s větší koncentrací lidí, jež mezi zaměstnance nepatří.  

Bohužel i z toho důvodu roste počet zaměstnanců, ovšem ani napříč tomu nedochází k uzavírání podniků a onemocnění se tak šíří dál, a to i mimo společnost.  

Podle posledních průzkumů se ve firmách, stejně ve velkých výrobních podnicích, nakazí přes padesát procent zaměstnanců, kteří virus šíří dál ve svém okolí. Kdyby ve firmách započalo pravidelné testování, vyhnuli bychom se stále se zvyšující křivce. 

Mohlo by se vám líbit...