Mobilní aplikace pro děti, které je mnohé naučí

Dnešní tříleté děti ovládají moderní technologie mnohem lépe než mnozí dospělí. A zatímco někteří rodiče jsou s tímto faktem zcela ztotožnění a je to podle nich v pořádku, jiní jsou zarytě proti a nedovolují svým ratolestem prakticky nic. Otázkou je, jaká skupina rodičů přistupuje k výchově správně?  

Je důležité konstatovat, že žijeme ve světě moderních technologií a že právě technologie zde s námi budou po dobu dlouhých let. A je dobře, že se dítě v tomto světě orientuje poměrně brzy, díky tomu přichází i poměrně brzy do styku s jazyky, jež pro svůj život bude potřebovat. Je taky třeba konstatovat, že se ve světě internetu nachází celá spousta aplikací, jež jsou dětem ku prospěchu. Mohou je mnohé naučit. Pojďme si několik z nich zmínit. 

Mluvídek 

Pokud se dítě chce hrát s mobilním telefonem, stáhněte mu hru jménem Mluvídek. Jedná se o aplikaci, která je ke stažení jak pro Androdi, tak pro iOS i pro počítač. Je to velice zábavná hra, která je navíc logopedická čili dítě si při ní procvičí mluvu.  

Byla založena právě jako podpora slovní zásoby. Během hraní děti aktivně zapojuje do hry a rozvíjí jejich logické myšlení. To je skvělý efekt, který může aplikace dětem přinášet, že? 

Zvířecí zvuky 

Chcete své dítě seznámit s přírodou a zvířátky jako takovými? Pokud je nebaví knížky, můžete jim stáhnout aplikaci jménem Zvířecí zvuky. Zvířata jsou zkrátka sázkou na jistotu a díky této velice intuitivní a hezky provedené aplikaci se s nimi seznámí na sto procent.  

Aplikace je navíc protkaná nejrůznějšími animacemi, což dítě vtáhne do děje. 

Tam a sem s myšákem 

Pokud máte doma předškoláka, můžete mu stáhnout opět hezky provedenou hru nazvanou Tam a sem s myšákem. Jedná se o výukovou hru, která byla připravená s pedagogicko-psychologickou poradnou STEP. Děti se v ní skamarádí s myšákem, prožijí s ním dabovaný příběh, během kterého řeší nejrůznější úkoly. Procvičují si rozpoznávání tvarů i svůj postřeh. 

Mohlo by se vám líbit...