Jak naučit dítě chodit na nočník

Chcete dát příští rok dítě do školky, protože na to bude mít věk, ale stále vám ve vašem úmyslu překáží jedna věc, a sice odpor k nočníku? Stále je dítě upoutáno k pleně, ale do školky se požaduje právě um chození na záchod? Nevadí, ještě máte trochu času a s našimi tipy svého potomka jistě na nočník naučíte coby dup! 

Na komunikaci záleží 

Na komunikaci záleží v mnoha ohledech, a to i v případě, že své dítě učíte na nočník. Je důležité s dítětem komunikovat, aby pochopilo, že nočník je přítel, nikoliv nepřítel a že jeho používání je naprosto v pořádku. Mluvte o tom, že také chodíte na záchod a že také nenosíte plenku, stejně jako jiné děti a jejich rodiče.  

V souvislosti s tím se však pojí další rada, a sice nikdy dítěti nevyhrožujte. Komunikace je jedna věc, ale vyhrožování druhá.  

Sázejte na oblečení, které se snadno svlékne 

Abyste dítě naučili co nejdříve chodit na nočník, vyplatí se sázet na oblečení, které se opravdu dobře vysvléká. Když začnete trénovat s dítětem chození na nočník, musí mu jít sundávání tepláčků snadno. Pokud bude muset vynaložit extrémně velké úsilí, aby si sundalo spodní díl oblečení, pravděpodobně to pustí.  

Snadno se svlékající oblečení však oceníte i vy sami. Práce s dítětem bude rázem opravdu snadná, nebude to nic těžkého. 

Přizpůsobte se dítěti 

I když je pravdou, že rodič by měl vládnout ve výchově přísnou rukou, v případě výuky chození na nočník jdou nějaké zásady stranou. Dítě by si totiž mohlo k nočníku vybudovat takový odpor, že by se na záchod nenaučilo prakticky nikdy. Proto počítejte s tím, že se dítěti při výuce budete muset trochu přizpůsobit. 

Nočníky na každém rohu, případně nošení nočníku do každé místnosti a stop činnosti, pokud dítě zakřičí, že je čas. Doma to bude vypadat trochu chaoticky, ale když se tím dosáhne požadovaného, na tu chvíli to přežijete, nebo ne? 

Mohlo by se vám líbit...