Jak vybrat dětské přezůvky do školky

Před nástupem dítěte do školky je zapotřebí sehnat několik věcí, a jednou z nich jsou i kvalitní přezůvky. Je důležité si uvědomit, že se tento bod na seznamu nutností nesmí podcenit. Dítě je stále ve vývinu a výběrem nevhodné obuvi by mohlo dojít k deformaci jeho nohou i celého postavení těla. Bohužel o této problematice se velmi nemluví, a tak si pojďme říct, jakou ideální obuv dítěti do školky zvolit. Přece jen se v přezůvkách bude pohybovat po velkou část svého dne, tak ať je tato obuv přesně taková, jaká má být. 

Pevná pata je základ 

Problematika výběru nevhodných dětských botiček je v současné době stále aktuální. Jak už bylo zmíněno, stále se o ní mnoho nepíše ani nemluví. Výběr ideálních bot se zkrátka bere jako samozřejmost nebo jako něco, co je na každém rodiči. Ovšem zejména prvorodiči si nemusí vědět rady.  

V případě ideálních přezůvek do školky platí, že by měly mít pevnou patu. Zdravá pata dítěte musí být postavená kolmo na podložku. Pokud nebude mít patní kost dostatečnou oporu, může dítě svými dolními končetinami nechtíc uhýbat do strany, což vede k takzvané valgózní patě. U školáků by se pak tento problém jevil jako ortopedická vada. 

Kontrolujte velikost 

Velmi často se chybuje i ve výběru ideální velikosti. Je mylné se domnívat, že jedny přezůvky dítěti vydrží na celý rok. Ratolesti, zejména ty ve školce, rostou rychlostí blesku, proto počítejte s tím, že přezůvky budete měnit i několikrát do roka.  

Co však nepodceňujte, je pravidelná kontrola toho, jestli dítěti boty stále ještě jsou. Děti mají tendenci krčit prstíky, proto mnohdy řeknou až za čas, že je boty tlačí. Pravidelnou kontrolou však tomu, že budou chodit v malých botách, předejdete. A tím předejdete i deformacím palců k nimž by vlivem neustálého krčení nebo tlačení bot došlo. 

Prostor na prsty 

Při výběru ideálních přezůvek pro děti se vyhýbejte úzkým špičkám. Volte modely, které mají širší přední část, tím pádem nabízí prstům dostatečný prostor. Výběrem správného tvaru se předejde opět zdravotním problémům a vadám spjatými s vybočenými palci nebo zkříženými palci. 

Mohlo by se vám líbit...