Děti do dvou let a školky. Jak to dopadlo?

Pokud sledujete aktuální dění, moc dobře víte, že se stále dokola řeší, jestli budou muset školky přijímat dvouleté děti či nikoli. Jedná se o neustále dokola omílané téma, které konečně má konečnou odpověď. Ještě donedávna si stáli poslanci za názorem, že by školky měly přijímat dvouleté děti, jelikož rodiče chtějí jít brzy do práce. Jenže mnohé dvouleté děti ještě nejsou na školku zralé, neumí chodit na záchod a mnohdy jim ani nejde rozumět. Před nedávnem se však jejich postoj k této situaci změnil, a to konkrétně tehdy, kdy se začalo říkat, že školky jsou od toho, aby děti něčemu naučily a připravily je na školní léta, učitelky nejsou chůvy, které se mají postarat o dvouleté děti, o které se rodiče dennodenně starat nechtějí. A tak se tedy stalo, že se původní myšlenka stala hloupou. Otázkou však je, jak to tedy s tímto tématem dopadlo?

Přece jenom rodiče jsou neustále jako na trní, protože nevědí, jestli budou muset školky přijímat jejich dvouleté ratolesti či nikoli. Naštěstí se konečně ví rozsudek.

Školky děti přijmout nemusí, ale mohou

Po dlouhém řešení se konečně dospělo ke kloudnému závěru, a sice dvouleté děti školky nebudou mít povinnost přijímat. Mohou je tedy odmítnout, pokud nebudou dostatečně zralé či pokud nebudou mít školky kapacitu. Jestli se ale ukáže, že děti jsou mimořádně nadané a že se ještě do kapacity školky vejdou, mohou si dvouleté děti vzít pod své křídla.

I když to původně vypadalo, že dvouleté děti od roku 2020 budou muset povinně navštěvovat školku, nakonec se opak stal pravdou a jejich povinnost zamířit do školky nastane až o rok později.

Učitelky nejsou chůvy

Opět se tak ukázalo, že názory poslanců a senátorů se mění rychleji, než když se okem mrkne. Přece jen povinnost brát dvouleté děti do školek bylo něco, co se nedávno zavedlo, ale najednou je všechno zase jinak. Poslanci si uvědomili, že paní učitelky nestudují pedagogickou školu proto, aby se staly chůvami, ale aby děti připravily na školní léta.

Mohlo by se vám líbit...