Děti budou vzdělávány pro digitální věk, a to už od školky

Když se řekne slovo “školka”, lidé si představí hřiště, krásné prostranství, dětský smích a paní učitelky, které se snaží děti naučit zavazovat si tkaničky, učí je, jak se mají představovat a připravují je na školní roky, které přijdou co nevidět. Takto vypadají roky ve školce nyní, otázkou ale je, co přinese budoucnost. Podle všeho nebude budoucnost tak růžová, jak si lidé představují. Učitelská platforma, která sdružuje všechny učitele nejen školek ale i základních, středních a vysokých škol, tvrdí, že se zanedlouho budou muset děti vzdělávat pro digitální věk. A najednou na houpačky a na zavazování tkaniček nebude čas ani dostatek místa.

Pokud sledujete aktuální dění ve světě, jistě víte, že letošní maturitní zkoušky dopadly katastrofálně. Neodpovídaly dokonce ani současným potřebám vzdělávání. Podle Učitelské poradny je nutné, aby školy zareagovaly a aby se podřídily současnému technologickému a digitálnímu vývoji. A to platí nejen pro střední školy, které dopadly zle při letošních maturitních zkouškách, ale platí to i pro školky, kde se děti poprvé setkávají s kamarády a kde se učí tomu, co budou potřebovat ve školách. Podle všeho podřízení se digitálnímu vývoji může dětem pomoct v blízké budoucnosti, která doslova propadne všem technologiím a novým vymoženostem.

Děti se všemu potřebného učí už od školky

Jak již bylo zmíněno, digitální vzdělávání se bude muset zařadit i do školek, protože právě zde se děti začínají učit všemu, co v budoucnu budou potřebovat. Jelikož stát zrušil povinnost školek přijímat dvouleté děti, mohou se školky zaměřit na starší jedince, kteří už umí chodit na toaletu a jde jim rozumět, když mluví.

To však neznamená, že se dvouleté děti s technologií nesetkají. Podle všeho mají obce zařídit rodičům péči o děti do dvou let. Tím mají obce rodičům pomoct a právě v poskytovaných zařízeních se i dvouleté děti mohou poprvé setkat s digitálním světem.

Digitální věk jako naše budoucnost

Jak již bylo několikrát zmíněno, digitální věk je to, co nás čeká, to je naše budoucnost. A jelikož jsou naší budoucností i děti, je nutné je co nejdříve připravit na to, co je čeká.

Mohlo by se vám líbit...