Jak posílit imunitu u dětí

Většina dětí nastoupila do mateřských a základních škol, což rodiče dovádí k jedné otázce, a sice jak posílit jejich imunitní systém? I když jsou děti stejně jako před rokem pod dohledem učitelek a rodiče konečně mohou navštěvovat své zaměstnání bez pauz či ohlížení se na rodinu, je zde větší pravděpodobnost toho, že dítě onemocní. Proto je důležité a klíčové předcházet nejen novému typu koronaviru, ale také dalším chorobám, jež mohou dítě opět odkázat na domácí výuku. Jak tedy posílit imunitu u dětí? 

Chce to více ovoce a více zeleniny 

Jak posílit imunitu u dětí? Jednoduše – upravte jejich jídelníček. Žádné dítě by nemělo být odkázáno jenom na sladké koblihy a podobné potraviny, které jsou pouze prázdnými kaloriemi a po nutriční stránce jsou naprosto bezcenné. Je důležité do jejich jídelníčku zakomponovat více ovoce a zeleniny, které obsahují řadu minerálů a vitaminů. Především se zaměřte na vitamin C, který z imunitního systému dělá pevné rytířské brnění, skrze které neprojde ani jediný vir či jediná bakterie.  

Nechte je spát 

Spánkem trávíme až třetinu svého života. A i když se to někomu může jevit jako ztráta času, o ztrátu času se skutečně nejedná. Během spánku dochází k regeneraci organismu, což je klíčová činnost podporující správné fungování těla.  

Bohužel se většina rodičů snaží o zavedení jakési rutiny u dítěte a budí ho už před úderem sedmé hodiny i o víkendu, kdy šlo spát v pozdější hodinu. Dopřejte však svému dítěti ještě pár hodin spánku, tím jen podpoříte jeho imunitu.  

Zakomponujte do života dětí pohyb 

Co je klíčem ke zdravému tělu? Pohyb! Na cvičení s dětmi proto nezapomínejte a zvyšte příjem jejich pohybových aktivit. Kromě ranního cvičení přidejte do jejich harmonogramu pár výletů nebo je naučte nějakému sportu.  

Nekuřte 

Není tajemstvím, že víc, než kouření škodí kouř, který kouření vyprodukuje a který i nekuřáci mají tendenci vdechovat. Bohužel nad tímto faktem řada lidí jen mávne rukou, a to i v přítomnosti dítěte. Jenže právě jemu a jeho imunitnímu systému i takzvané pasivní kouření vadí. Zvyšuje se tím riziko syndromu náhlého úmrtí, zánětu průdušek nebo vznik alergie či astmatu.  

Mohlo by se vám líbit...