Ve školkách nepanují přísná hygienická opatření

Není tomu tak dávno, co došlo k velkému rozvolnění. Otevřely se bary, restaurace, prohlídkové okruhy zámků a hradů, umožnilo se hrát v divadlech a samozřejmě také navštěvovat školu a školku. Co se týče mateřských škol, nemusí se v tomto případě dbát přísných hygienických opatření. I když samozřejmě nikdo netouží po tom, aby se školky opět uzavřely veřejnosti. Nabízí se proto otázka, co všechno musí děti ve školce dodržovat.  

Školky otevřeny od poloviny května 

Ve většině případů se mateřské školky otevřely v polovině letošního května po delší pauze. I když je pravdou, že některá dítka do školky mohla chodit i předtím proto, že jejich rodiče byly nasazeni do první linie, pro všechny děti se mateřské školky otevřely sotva před měsícem. Od té doby však panují přísná hygienická opatření, a to napříč všemi třídami.  

Co je pozitivní, tak že děti se nemusí testovat, aby mohly trávit čas s kamarády. Stejně tak děti nemusí mít zakryté dýchací cesty rouškou, respirátorem nebo šátkem či jinou podobnou alternativou. Dokonce se v mateřských školách nemusí ani dodržovat dvoumetrové rozestupy. Je však doporučováno, aby se děti při pohybu mimo mateřské školy nepohybovaly v blízkosti jiných osob.  

Obědy fungují také 

Většinu rodičů zajímá, jak je to ve školkách s obědy. Mohou děti navštěvovat jídelnu nebo je nutné, aby se jim balily svačiny? Ve většině mateřských školách jídelny klasicky fungují, jen je zapotřebí nahlašovat obědy (neplatí to však pro všechny, je proto klíčové informovat se dopředu o tom, co nabízí školka ve vašem městě nebo obci).  

I když v mateřských školách nepanují přísná hygienická opatření, je přesto důležité myslet na bezpečnost svých dětí. Informujte je proto o nebezpečí nákazy a o tom, jak důležité je si umývat, případně dezinfikovat ruce, pokud dorazí domů. 

Mohlo by se vám líbit...