Pohybové aktivity, které mohou předškolní děti s vámi dělat doma

Někdy je počasí na draka a ven se nám nechce ani omylem. To ale neznamená, že bychom se s dětmi měli doma nudit. Tyto aktivity vaše děti dokonale zabaví a procvičí. Jdeme na to! 

Schovávání předmětů 

I tohle je boží pohybová hra – Vezměte si do ruky 5 předmětů a jejich velikost přizpůsobte věku dítěte. Tříleté zvládne například hledat větší autíčka, předškolák pak jen kostičky. Umístěte je vždy v jedné místnosti a dítě musí hledat. Nepodporujte soutěž a dejte každému sourozenci k hledání vlastní sadu předmětů. Hledejte ve všech místnostech domu! Výborná rozcvička.  

Auta 

Řídíme auta, hurá! Vezměte si svůj vlastní volant v podobě pokličky a jedeme na plný plyn. Zpívejte si a jezděte po místnosti, nebo po celém bytě. Ale pozor! Jakmile zavoláte: „Červená,“ je na čase zmrznout jako socha. Na červenou se přeci nejezdí. Po chvilce dejte zelenou a jede se dál.  

Na kominíky 

Stačí bohatě, když budete dva. Pokud vás je více, o to lepší. Stojíte v místnosti, kde máte nejvíce prostoru. Jeden se zeptá: „Kominíku, kominíku, jsou komíny čisté?“ A druhý odpoví: „Nevím, nevím, podívám se, není to tak jisté.“ A poté druhý proleze pod nohama prvního. Když vás je doma více, je kominíkova cesta delší.  

Domácí hra “na schovávanou” 

Pokud máte skříňky řádně připevněné ke stěně a nehrozí jejich zřícení, zahrajte si domácí schovku. Jeden z vás se skryje na WC, kde se pyká do deseti. Druhý hledá. Poté se opět musí každý zapykat.  

Zajíček v své jamce 

Jeden se schoulí do klubíčka, další okolo něj chodí a zpívají: „Zajíček v své jamce sedí sám, sedí sám. Ubožáčku, co je ti, že nemůžeš skákati? Rychle skoč, rychle skoč, a vyskoč.“ Se slovem „vyskoč“ zajíc vyskočí a jde někoho chytit. Ten je zase zajícem. Procvičujete střídání rolí, úspěch a neúspěch.  

Zabavte své děti a dovolte jim procvičit si nejen tělo, ale i hlavu. 

Mohlo by se vám líbit...